Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Force India o krok od zmiany właściciela. "Nasza oferta została przyjęta"

Przejęcie Force India przez producenta napojów energetycznych, firmę Rich Energy, jest na ostatniej prostej. - Chcemy zawrzeć umowę tak szybko, jak to tylko możliwe - twierdzi William Storey, szef przedsiębiorstwa.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Materiały prasowe / Force India F1 Team / Na zdjęciu: bolid VJM11 na sezon 2018

Force India poszukuje nowego inwestora od dawna. Wszystko za sprawą problemów prawnych Vijaya Mallyi. Niedawno Hindus zrezygnował nawet z funkcji szefa zespołu, by nie mieć negatywnego wpływu na jego przyszłość. To, zdaniem wielu ekspertów, potwierdziło spekulacje o możliwych zmianach właścicielskich w Force India.

- W świetle ostatnich spekulacji prasowych i pewnych zewnętrznych ruchów, które miały na celu zdestabilizować zespół, mogę potwierdzić, że Rich Energy złożyło oficjalną ofertę zakupu Force India. Propozycję skierowaliśmy pod koniec kwietnia - powiedział na łamach "The Telegraph" William Storey, szef przedsiębiorstwa.

Storey mówiąc o "zewnętrznych ruchach" miał na myśli ostatnią plotkę, jakoby to Mercedes w porozumieniu z firmą BWT myślał o złożeniu konkurencyjnej oferty. BWT obecnie jest głównym sponsorem hinduskiej ekipy. To dzięki niej samochody, którymi ścigają się Sergio Perez i Esteban Ocon, zyskały charakterystyczny różowy kolor.

- Nasza oferta została przyjęta i jesteśmy bliscy sfinalizowania zakupu Force India. Zdeponowaliśmy już środki na ten cel. Planujemy też inwestycję w zespół. Mamy długoterminowy biznesplan, który obejmuje nie tylko naszą markę napojów, ale również pewnych międzynarodowych sponsorów, pozostających obecnie poza F1. Chcemy zawrzeć umowę tak szybko, jak to tylko możliwe - dodał Storey.

ZOBACZ WIDEO Rajd Nadawiślański: Sobota była popisem Kasperczyka

Czy zmiana właściciela pozytywnie wpłynie na wyniki Force India?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
The Telegraph

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×