Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Turecki klub sprzedał 18 zawodników, by kupić... 10 kóz

Turecka drużyna Gulspor sprzedała 18 piłkarzy, by zakupić 10 kóz. Władze klubu wpadły na ten niecodzienny pomysł ze względu na kłopoty finansowe. Chcą zdobyć "dodatkowe pieniądze" ze sprzedaży mleka.
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek
Piłka nożna Getty Images / Richard Heathcote / Piłka nożna

- Mamy 10 kóz. To będzie źródło dochodu dla młodzieży - powiedział prezes, Kenan Buyukleblebi, w rozmowie z tureckim "CNN" i dodał: - Uważamy, że kozy hodowlane są bardzo opłacalne. Kupiliśmy je, aby wychować lepszych młodych graczy w przyszłości.

Okazuje się, że kozy przynoszą większy zysk niż zawodnicy. Buyukleblebi dodał, że drużyna "musi mieć stały dochód" oraz muszą zarobić więcej pieniędzy na młodzież, która chce rywalizować w barwach Gulsporu. - Potrzebujemy stałego źródła dochodu, bo nie mamy ani wsparcia rządowego, ani korporacyjnego - dodał. Tureckie ligi niższe nie są finansowane przez rząd ani (przeważnie) nie mają sponsorów.

Klub zarobił na sprzedaży 18 zawodników 15.000 lirów tureckich (ok. 2000 funtów). - Spodziewamy się uzyskać zysk w wysokości 4.000-5.000 lirów. W tym samym czasie zwiększy się też liczba kóz. Za sześć lat klub planuje mieć już 140 kóz - i dodał: - Przyniesiemy korzyści społeczeństwu produkując mięso.

Władze drużyny argumentują, że zespół musiał zdecydować się na taki krok, ze względu na brak środków finansowych. Wychodzi na to, że jeden młody zawodnik jest wart tyle, co 55,6 proc. kozy.

- Mamy ok. 150 młodych graczy, którzy często przechodzą do profesjonalnych klubów i nie otrzymujemy za to ani grosza - obwieścił Buyukleblebi. Turecki zespół Gulspor został założony w 1954 roku. Siedziba klubu mieści się w południowym mieście Isparta.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Polska WAG's, która podbije Włochy

Za jakie zwierze hodowlane sprzedałbyś polskich piłkarzy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
thesun.co.uk, Twitter

Komentarze (4):

 • El Nadall Zgłoś komentarz
  Najlepsza ankieta na syfach ever! Marlena Kaczmarek już ma u mnie ogromnego plusa! ;D
  • Trzygrosz54 Zgłoś komentarz
   Gdybym posiadał herb rodowy,to byłaby na nim koza. Historia ma się tak: W latach 20-tych XX-go wieku moja rodzina pożyczyła dalszej rodzinie dużą sumę pieniędzy,za którą tamta kupiła
   Czytaj całość
   dom dużej wartości. Po wielkiej inflacji która miała wtedy miejsce oddano nam pieniądze w tej samej ilości i to wystarczyło na ZAKUP KOZY...Pewnego dnia to urocze zwierzątko ubodło rogami jedno z dzieci ,które zalało się krwią ,a wkurzona gospodyni (moja prababka) w furii odebrała życie biednej kozie przeznaczając ją na (niejeden zapewne) posiłek. Tak oto owa ,bardzo droga skądinąd koza zasłużyła sobie wg mnie na godne miejsce w moim wirtualnym rodowym herbie......
   • Queen Marusia Zgłoś komentarz
    To mi sie podoba.Perspektywiczne myslenie,sensowne zarzadzanie srodkami.Oby to zaowocowalo w przyszlosci. Legia powinna isc w ich slady.
    • semen66 Zgłoś komentarz
     A może skoro w lidze nie idzie to ... burXel chcą otworzyć ? XD
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×