Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

A mówił, że wysokie góry już go nie interesują. Sprawdź, co planuje Urubko

Denis Urubko zamierzał zakończyć przygodę ze wspinaczką wysokogórską, ale to już nieaktualne. 48-latek ma pozwolenia na wejście na cztery ośmiotysięczniki w tym sezonie.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Denis Urubko w studiu WP WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Denis Urubko w studiu WP
"Jego celem jest dodanie większej liczby ośmiotysięczników zdobytych bez tlenu niż Juanito Oiarzabal. Ma pozwolenie na G1, G2, Broad Peak i K2, chociaż nie ma jeszcze konkretnych planów na żaden ze szczytów" - portal desnivel.com pisze o... Denisie Urubce.

48-letni rosyjski wspinacz wysokogórski z polskim paszportem jeszcze niedawno zapowiadał, że nie zamierza już wchodzić na ośmiotysięczniki, ale - jak widać - plany najpewniej uległy zmianie.

Urubko przybył do Pakistanu z czterema pozwoleniami na wejścia w tym sezonie. Mowa o takich szczytach jak: Gasherbrum I (8 080 m), Gasherbrum II (8 035 m), Broad Peak (8 051 m) i K2 (8611 m).

ZOBACZ WIDEO: Prawdziwa magia! Zobacz, co zrobił reprezentant Polski
Wyprawa do Pakistanu rozpoczęła się dla Urubki wycieczką aklimatyzacyjną wokół Skardu na wysokość ok. 4700 m. Słynny himalaista dokonał tego z Marią "Pipi" Cardellą. Następnie para wspięła się na dziewiczy szczyt o wysokości 5975 m w dolinie Shigar, którą nazwali Kashmal.

- Najpierw pojadę na Broad Peak z moimi przyjaciółmi. Pomogę im z trasą i C1, a może nawet C2. Potem udam się na Gasherbrum II, by spróbować tam wejścia i postaram się powtórzyć to na Gasherbrum I… Jeśli wszystko będzie dobrze, spróbuję też wejścia na Broad Peak - zapowiedział Rosjanin, cytowany przez desnivel.com.

Urubko w swojej karierze łącznie wykonał aż 21 wejść na ośmiotysięczniki. Zdobył też 10 szczytów siedmiotysięcznych.

Zobacz:
Sensacyjna decyzja Denisa Urubko
"Nie chcę stać się stroną konfliktu". Denis Urubko zabrał głos ws. wojny

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×