Szokujące obrazki z Mount Everest. Pokazali nagranie

Mount Everest to najwyższa góra na Ziemi i niezmiennie cieszy się wielkim powodzeniem wśród wspinaczy z całego świata. W internecie pojawiło się wideo, które pokazuje niewiarygodną liczbę chętnych na zdobycie tego szczytu.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Mount Everest i kolejka na szczyt (twitter/rupalexpedition) Getty Images / Frank Bienewald/LightRocket / Na zdjęciu: Mount Everest i kolejka na szczyt (twitter/rupalexpedition)
Swego czasu zdobycie Czomolungmy było niesamowitym wyczynem i wiązało się z licznymi zaszczytami po powrocie do kraju. W ostatnim czasie wejście na szczyt stało się czymś bardziej pospolitym.

Przyczyniły się do tego skomercjalizowane wycieczki, dzięki którym zdobyć Mount Everest z pomocą przewodnika może niemal każdy turysta.

To właśnie jedna z firm organizujących takie wycieczki pokazała na Twitterze wymowny film. Na materiale wideo widać setki osób oczekujących w kolejce, aby móc wejść na szczyt.

Jak poinformowano, liczba takich osób wyniosła ponad 300. Patrząc na to wideo, należy zadać pytanie o kwestię bezpieczeństwa. Do tego nie bez znaczenia są umiejętności turystów, którzy w dalszym ciągu muszą się wspinać w trudnych warunkach.

Osobną kwestią jest również sprawa ochrony środowiska. Zwiększona liczba wypraw na Mount Everest oznacza bowiem także większą liczbę śmieci. Opowiedział o tym w rozmowie z WP SportoweFakty Andrzej Bargiel (więcej tutaj).

Czytaj także:
Niesamowita walka Polaka w UFC. Koniec już w I rundzie
Demolka! Łukasz Brzeski ciężko znokautowany na UFC w Singapurze

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Sabalenka wystartowała. "Szczególne miejsce w moim sercu"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×