WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Adam Bielecki wrócił do treningów na ściance

Jeden z najlepszych polskich wspinaczy Adam Bielecki, który w sierpniu złamał prawą rękę, wrócił do treningów wspinaczkowych na ściance. - Prawie zapomniałem, jak bardzo to kocham - napisał na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.
Michał Bugno
Michał Bugno
PAP / Marcin Obara

- Pierwsza ścianka od czasu kontuzji w sierpniu. Prawie zapomniałem jak bardzo to kocham. Mam nadzieję, że wkrótce wróci forma, aby wspinać się tak jak w kwietniu tego roku w Tajlandii - napisał w niedzielę na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Adam Bielecki, zamieszczając zdjęcie ze wspinaczki w Tonsai w Tajlandii.

Złamana ręka przeszkodziła Adamowi Bieleckiemu w organizacji wyprawy na Mout Everest, gdzie wraz z Francuzką Elisabeth Revol chciał podjął próbę wytyczenia nowej drogi na szczyt.

- Próba wyznaczenia nowej drogi na Mt. Everest z Eli Revol musi zaczekać do przyszłego roku. Niestety, podczas treningu złamałem rękę i teraz nie jestem w stanie poradzić sobie w łazience, nie mówiąc o wspinaniu się na najwyższą górę świata.

Trudno jest odłożyć realizację marzenia, w które włożyłem tyle wysiłku. Niemniej, ręka się zagoi, a Wy usłyszycie o mnie już wkrótce, przy okazji kolejnego projektu - napisał w sierpniu na Facebooku Bielecki.

W ostatnich latach Bielecki miał wiele osiągnięć w górach najwyższych. Dokonał m.in. pierwszych zimowych wejść na ośmiotysięczniki Broad Peak i Gaszerbrum I.

ZOBACZ WIDEO Jędrzejczyk ostro o Kowalkiewicz. Jest odpowiedź

Czy Adam Bielecki jest w stanie dokonać pierwszego zimowego wejścia na K2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.