Getty Images / Jayne Kamin-Oncea / Na zdjęciu: Michael Jordan

Michael Jordan inwestuje w esport. Przeznaczył 26 mln dolarów

Bartosz Zimkowski
Michael Jordan to kolejna znana osoba, która zainteresowała się esportem. Legenda NBA zainwestowała 26 mln dolarów w spółkę macierzystą Team Liquid, aXiomatic. Jordan zauważył ogromny wzrost popularności sportów elektronicznych.

U Michaela Jordana to spora zmiana, ponieważ wcześniej nie chciał, żeby jego wizerunek był wykorzystywany przy okazji gier komputerowych. Jednak teraz Jordan ma inną optykę na to wszystko i zainwestował 26 mln dolarów. Doskonale zdaje sobie sprawę, jak szybko rynek esportu rozwija się.

- Następna generacja fanów sportu to fani esportu. Esport to najszybciej rozwijający się sektor sportu i rozrywki, a aXiomatic znajduje się w czołówce tego wzrostu. Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać Michaela i Davida na planie aXiomatic i cieszymy się, że będziemy mogli wspólnie pracować nad naprawdę nowatorskimi pomysłami - powiedział Ted Leonsis z Xiomatic, który jest właścicielem koszykarskiej drużyny Washington Wizards. Z kolei Michael Jordan to właściciel Charlotte Hornets.

Firma aXiomatic została założona w 2016 roku. Zrobili to Peter Guber (współwłaściciel drużyny NBA Golden State Warriors) oraz wspomniany Ted Leonsis. Co ciekawe, wśród początkowych inwestorów był m.in. Magic Johnson, legenda NBA.

We wrześniu 2016 roku firma aXiomatic przejęła większościowy pakiet udziałów w Team Liquid, jednej z najstarszych i najpopularniejszych drużyn esportu.

ZOBACZ WIDEO: Polacy pokochali esport. Mamy trzeci wynik na świecie! "To efekt Małysza"