Legia.net / Marcin Szymczak / Na zdjęciu: futsaliści Legii Warszawa

Dramat Akademików z Katowic. Będą czekali do końca

Michał Piegza

Piłkarze AZS-u UŚ Katowice imponowali w sezonie tym, że urywali punkty faworytom. Akademicy mogą się jednak pożegnać z Fogo Futsal Ekstraklasą. Oni już zakończyli sezon i muszą liczyć na potknięcia rywali.

Przez cztery dni rozgrywana jest przedostatnia kolejka fazy zasadniczej Fogo Futsal Ekstraklasy. W niedzielę mogliśmy poznać spadkowiczów. Sprawa rozstrzygnie się dopiero po ostatniej kolejce.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

Sprawa była prosta. Sobotnia wygrana AZS-u UŚ Katowice nad Akademikami z Warszawy i brak zwycięstw Clearexu oraz Red Devils w niedzielnych potyczkach sprawiłyby, że z ligi zdegradowane zostałyby drużyny z Chojnic i Chorzowa.

W Katowicach-Szopienicach gospodarze już w 1. minucie objęli prowadzenie. Nie pierwszy raz AZS UŚ dobrze prezentował się w 1. połowie, szczególnie na jej początku. Jednak goście w 8. minucie wyrównali, a chwilę przed przerwą zdobyli drugą bramkę.

Po zmianie strony przyjezdni w krótkim czasie dołożyli trzy trafienia. Katowiczanie jeszcze rzucili się do ataku, zdobyli dwie bramki, ale ostatnie słowo należało do zespołu ze stolicy, który wygrywając 6:3 w tabeli wskoczył na 9. miejsce.

Z kolei Akademicy z Katowic w tabeli są bezpieczni, ale oni już sezon zakończyli. W ostatniej kolejce pauzują, ale rywale w walce o awans mają do rozegrania jeszcze po dwa mecze.

Spokojna jest już Legia. Warszawska drużyna podejmowała Red Dragons Pniewy, który już myśli o play-off. Porażka Czerwone Smoki może kosztować spadek nawet na 7. miejsce (jeśli przegra w ostatniej kolejce) i rywalizację w ćwierćfinale z Constractem. Legia dzięki wygranej 4:2 jest już pewna utrzymania.

Po porażce Red Dragons i swojej wygranej 3:0 nad BSF ABJ Bochnia, pewny 4. pozycji jest już GI Malepszy Arth Sof Leszno. Nie wiadomo jeszcze z kim drużyna zmierzy się w I rundzie play-off. To wyjaśni się dopiero po ostatniej kolejce.

29. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy:

AZS UŚ Katowice - AZS UW Darkomp Wilanów 3:6 (1:2)
Golly 1', Wilk 33', Łapa 37' - Lifanow 8', Pikiewicz 20', Klaus 22', Rabiej 26', 31', Och 39'

Legia Warszawa - Red Dragons Pniewy 4:2 (4:1)
Warszawski 6', Pinto 11', Luiz 14', Knajdrowski 17' - Warszawski (sam.) 20', Hoły 40'

GI Malepszy Arth Soft Leszno - BSF ABJ Bochnia 3:0 (2:0)
Świtoń 7', 28', Douglas 18'

Pauza: Piast Gliwice.

Następne mecze 29. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy zaplanowano na niedzielę. Spotkania ligowe na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie Pilot WP.