PAP/EPA / CESARE ABBATE / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik (z prawej)

Serie A. Arkadiusz Milik ma wrócić do składu Napoli. Będą też grać inni Polacy

Robert Czykiel

Jeżeli potwierdzą się przewidywania włoskich dziennikarzy, to we wtorkowych meczach Serie A od pierwszej minuty zagra pięciu Polaków. Szansę ma dostać Arkadiusz Milik.

W poniedziałek mieliśmy starcie polskich bramkarzy. Juventus Turyn z Wojciechem Szczęsnym pokonał Bolognę (2:0), w której grał Łukasz Skorupski. Polscy kibice nie będą też narzekać we wtorkowych meczach włoskiej Serie A.

SSC Napoli gra z Hellas Werona i wygląda na to, że Gennaro Gattuso postawi na dwóch naszych rodaków. Według "La Gazzetta dello Sport" od pierwszej minuty mają zagrać Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

Milik w niedawnych meczach Pucharu Włoch zaczynał na ławce rezerwowych. Teraz będzie mieć szansę, by pokazać trenerowi, że może na niego liczyć i zamieszanie transferowe wokół jego osoby nie ma żadnego wpływu na formę.

W zespole z Werony jest Mariusz Stępiński, ale on ma być tylko rezerwowym. Więcej Polaków zobaczymy w starciu SPAL - Cagliari Calcio. W zespole gospodarzy na bokach obrony mają zagrać Thiago Cionek i Arkadiusz Reca. Z kolei na środku defensywy zespołu z Sardynii ma wystąpić Sebastian Walukiewicz.

Oba mecze rozpoczną się o godzinie 19:30. Pojedynek Napoli będzie na żywo w Eleven Sports 1, a spotkanie w Ferrarze zobaczymy w Eleven Sports 3.

Serie A: SSC Napoli - Hellas. Element na cześć Driesa Mertensa na koszulkach >>