YouTube / CFsport / W tej sytuacji Dawid Smug odniósł poważną kontuzję

Fatalna kontuzja polskiego bramkarza. Zawodnik wylądował w szpitalu (wideo)

Igor Kubiak

Koszmarnego urazu podczas meczu II ligi nabawił się Dawid Smug. Bramkarz Hutnika Kraków w trakcie spotkania został odwieziony do szpitala.

Do kontuzji doszło w środowym meczu 21. kolejki II ligi pomiędzy Hutnikiem Kraków i Górnikiem Polkowice. Jak czytamy na oficjalnej stronie gospodarzy, Dawid Smug urazu nabawił się przy pierwszej bramce dla gości.

W 40. minucie Górnik wyprowadził kontrę, po której do siatki trafił Ernest Terpiłowski, przy okazji "demolując" golkipera. 27-latek dotrwał do przerwy, choć miał zakrwawioną twarz. Po zakończeniu pierwszej połowy został jednak odwieziony do szpitala z "podejrzeniem poważnego urazu twarzoczaszki".

"Niestety nie mamy dobrych informacji. Uraz Dawida Smuga okazał się bardzo poważny. Dawid w dalszym ciągu przebywa w szpitalu. Dawid Trzymaj Się! Jesteś Twardzielem!" - czytamy w mediach społecznościowych Hutnika.

Okazuje się, że Smug w tym sezonie może już nie zagrać. - Prawdopodobnie połamana jest szczęka - przyznał w rozmowie z Onetem prezes Hutnika, Artur Trębacz.

Smuga po przerwie zastąpił Adam Dul. Ostatecznie Górnik wygrał na wyjeździe aż 3:0 i umocnił się na pozycji lidera II ligi. Hutnik plasuje się na ostatnim miejscu ze stratą 3 punktów do bezpiecznej strefy.

-> Lockdown to gwóźdź do trumny amatorskich klubów. Działacze ominą obostrzenia?!

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!