The World Games 2017: polskie reprezentacje na trójkę. Powalczą o półfinały

Krzysztof Kempski

W czwartek reprezentacje żeńska i męska w piłce ręcznej plażowej zakończyły zmagania w fazie grupowej The World Games 2017. Obie nasze kadry zajęły trzecie miejsca i w ćwierćfinale powalczą odpowiednio z Hiszpanią i Brazylią.

Przegraną po walce zakończyły zmagania podopieczne Marka Karpińskiego w swojej grupie The World Games 2017 rozgrywanych we Wrocławiu. Ostatnimi przeciwniczkami Polek były Australijki, które przed tą rywalizacją miały już na rozkładzie Chińskie Tajpej.

Wydawało się, że wygrana pierwsza partia wygrana w stosunku 13:10 poniesienie nasze panie do zwycięstwa. Druga część nie wyglądała jednak już tak dobrze. Dominacja rywalek była wyraźna. Skończyło się wynikiem 6:15.

Remis w setach 1:1 oznaczał dogrywkę na shoot-out-y, czyli tzw. przedłużone rzuty karne. Na pięć takich elementów gry Biało-Czerwone wykorzystały zaledwie dwa i przegrały mecz 1:2.

Ostatecznie polskie szczypiornistki zakończyły zmagania na trzeciej pozycji w tabeli grupy B. W piątkowym ćwierćfinale zmierzą się z drugą drużyną, czyli Hiszpanią. Stawką będzie awans do półfinału.

4 Chińskie Tajpej 3 0 3 0

Znacznie lepiej spisali się z kolei panowie. Wygrana nad najsłabszym w stawce Egiptem była ich pierwszą w tym turnieju. Dokonaną za to w znakomitym stylu.

Od początku spotkania dominacja Polaków była nader mocno widoczna. Podopieczni Krzysztofa Kisiela rozbili rywali aż 26:10. Aby awansować na trzecią pozycję, Biało-Czerwoni musieli powtórzyć wynik w drugim secie.

Jak postanowili, tak zrobili. Pozwolili swoim rywalom na zdobycie zaledwie siedmiu punktów przy swoich dwudziestu czterech. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 po bardzo jednostronnym pojedynku.

Rywalem szczypiornistów plażowych będą Brazylijczycy, którzy swoją grupę ukończyli na drugiej lokacie.