PAP/EPA / LI XIN

Rio 2016. Strzelectwo: Chinka Zhang Mengxue mistrzynią olimpijską. Drugi medal dla Rosji

Tomasz Rosiński

Chinka Zhang Mengxue okazała się najlepsza w finale strzelectwa (pistolet pneumatyczny - 10 m) podczas IO 2016. II miejsce zajęła Rosjanka Witalina Batsaraszkina, która wywalczyła drugi medal dla swojego kraju. Trzecia była Anna Korakaki.

Podobnie jak przed czterema laty w Londynie (wówczas wygrała Guo Wenjun), tak i tym razem w złoty krążek w strzelectwie z pistoletu pneumatycznego - 10 m zdobyła reprezentantka Chin - Mengxue.

Chińska zawodniczka niewielką różnicą - 2,3 punktu - wyprzedziła Batsaraszkinę, zaś o ponad dwadzieścia oczek okazała się lepsza od Korakaki.

Zawiodła druga z Rosjanek - Jekaterina Korszunowa, która uplasowała się na ostatniej - ósmej - pozycji w finale.