Podsumowanie III rundy ekstraligi rugby

Tomasz Skrzypczyński

Co wydarzyło się w meczach trzeciej kolejki ekstraligi rugby? Kto okazał się lepszy w derbach Pomorza? Zapraszamy do naszego podsumowania

RC Lechia Gdańsk v RC Arka Gdynia 13:9 (5:6)

Arka Gdynia doznała porażki w meczu z Lechią Gdańsk 9:13 (6:5) i tym samym przerwała zwycięską passę trwającą od 15 spotkań. Mistrzowie Polski grający bez lidera drużyny Dawida Banaszka wszystkie punkty zdobyli z rzutów karnych. Gdańszczanie zagrali bardzo ofiarnie w obronie, która tym razem była skuteczną zaporą dla Arki. Na pulu punktowym znalazł się najpierw Grzegorz Buczek, który wdarł się z piłką po świetnej indywidualnej akcji, w której powalił na murawę Pawła Dąbrowskiego. Autorem kolejnych punktów z przyłożenia był Piotr Piszczek, który wykończył udaną, akcję zespołową.

Lechia: Grzegorz Buczek 5 (P), Piotr Piszczek 5 (P), Patryk Narwojsz 3 (K)

Arka: Szymon Sirocki 9 (3K)

Sędziowie: Łukasz Jasiński, Andrzej Pantoł, Leszek Kościelniak

RC Orkan Sochaczew v MKS Pogoń Siedlce 12:41 (0:15)

Orkan Sochaczew bez szans w starciu z Pogonią Siedlce 12:41 (0:15). Podopieczni Bogdana Wróbla nie byli w stanie zatrzymać dobrze grającego młyna drużyny gości. Duet - Adrian Chróściel i Marek Mirosz łamali skutecznie obronę Orkana. Po pierwszej połowie wynik dawał jeszcze szansę na nawiązanie walki, jednak zaraz po gwizdku rozpoczynającym drugą połowię znowu punktowała Pogoń. Piotr Skałecki popisał się czterema podwyższeniami i jednym karnym zdobywając w sumie 11 punktów dla swojej drużyny. Po trzech rundach Orkan pozostaje bez zdobyczy punktowej w tabeli ekstraligi rugby.

Orkan: Tomasz Gasik 7 (P, pd), Jakub Budnik 5 (P)

Pogoń: Piotr Skałecki 11 (4pd, K), Michał Węzka 10 (2P), Marek Mirosz 5 (P), Norbert Kargol 5 (P), Maciej Panasiuk 5 (P), Tomasz Gołąb 5 (P).

Sędziowie: Kacper Michałkiewicz, Maciej Sienkiewicz, Aneta Bejm

Master Pharm Budowlani SA Łódź v KS Posnania Poznań 30:17 (20:3)

Podrażnieni ubiegłotygodniową porażką z Arką Gdynia zawodnicy Master Pharm Budowlanych Łódź stanęli na wysokości zadania i wygrali z Posnanią Poznań 30:17 (20:3). „Poprawiliśmy koncentrację, jednak niestety nie przez pełne 80 minut. Zdecydowanie lepiej zagraliśmy w grze penetracyjnie i zdobywaliśmy teren. Zawodnicy zagrali mniej bojaźliwie, dlatego w ważnych momentach byliśmy skuteczniejsi” – podkreśla trener Przemysław Szyburski.

Budowlani: Cyprian Majcher 10 (2P), Piotr Karpiński II 5 (P), Marek Grabowski 5 (P), Robert Bosiacki 5 (P), Tomasz Grodecki 5 (pd, K)

Posnania: Daniel Gdula 12 (P, 2pd, K), Dawid Najdul 5 (P).

Sędziowie: Maciej Sienkiewicz, Grzegorz Szostek, Monika Baniewicz

MKS Ogniwo Sopot v RKS Skra Warszawa 36:19 (24:7)

Ogniwo Sopot udanie rozpoczęło zmagania na zmodernizowany obiekcie przy ul. Jana z Kolna wygrywając ze Skrą Warszawa 36:19 (24:7). Tym samym sopocianie skończyli trwającą od roku podróż po różnych zastępczych boiskach. Początek meczu nie wróżył najlepiej, ponieważ po udanej akcji formacji ataku prowadzenie objęła stołeczna piętnastka. Z każdą kolejną ofensywą gospodarze zdobywali jednak przewagę. Podopieczni trenera Karola Czyża schodzili do szatni na przerwę z wyraźną różnicą punktową, której nie oddali już do samego końca.

Ogniwo: Robert Graban 5 (P), Mateusz Mrowca 5 (P), Grzegorz Szczepański 5 (P), Marek Przychocki 5 (P), Sławosz Hodura 5 (P), Roman Zhuk 5 (P), Wojciech Piotrowicz 4 (2pd), Łukasz Szablewski 2 (pd)

Skra: Marcin Maciejewski 5 (P), Paweł Krajewski 5 (P), Micha Droszcz 5 (PK), Łukasz Ślusarczyk 4 (2pd)

Żółte kartki: Łukasz Anuszkiewicz i Igor Lenkivskvi (obaj Ogniwo)

Sędziowie: Hubert Bedyński, Andrzej Pantoł, Aneta Bejm