#dziejesiewsporcie: rajd jak Messi, "ruletka" jak Zidane. Niesamowity gol amatora!

Fantastyczny gol padł w meczu amatorskiej ligi w Belgii. Zawodnik klubu Vlamertinge, Tom Deman, w 10. minucie meczu z Zele przedryblował praktycznie całą defensywę drużyny przeciwnej, po drodze popisał się jeszcze efektowną "ruletką" a la Zinedine Zidane i zdobył bramkę.

Podbudowani efektownym rajdem kolegi piłkarze Vlamertinge zdołali pokonać bramkarza jeszcze raz i wygrali spotkanie 2:0.

Piłkarz polskiego pochodzenia Paulo Dybala z Juventusu Turyn i Juan Iturbe z Torino pokazali, że nie jest im obojętny los bezdomnych ludzi, którzy zimą marzną na ulicach we Włoszech. Zawodnicy w Turynie rozdawali potrzebującym koce, jedzenie i ciepłą herbatę. Wszystko zarejestrowali fotoreporterzy. - W ten sposób chcemy dać przykład tym, którzy śledzą nasze poczynania - powiedział Dybala.

Zobaczycie także niecodzienną bramkę z meczu drużyn do lat 20 o Puchar Sao Paulo. Zwycięski gol dla Flamengo w spotkaniu z Cruzeiro padł w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Vinicius Junior dopadł do piłki zagranej głową przez kolegę i pokonał bramkarza rywali uderzeniem... klatką piersiową.