ATP Casablanca: Kubot w ćwierćfinale

Łukasz Kubot (ATP 42) pokonał Arnaud Clémenta (ATP 80) 6:4, 6:1 i awansował do ćwierćfinału turnieju Grand Prix Hassan II na kortach ziemnych w Casablance. Polak zbliżył się do awansu do Top 40 rankingu ATP.

O półfinał Kubot zagra z Włochem Potito Starace (ATP 73), który pokonał Hiszpana Óscara Hernándeza (ATP 84).

W I secie Clément objął prowadzenie 3:1, ale Kubot natychmiast odrobił stratę, a w kolejnym długim gemie (prawie 10 minut) obronił dwa break pointy i był remis. Kolejne trzy gemy zakończyły się przełamaniami i przy stanie 5:4 Kubot serwował na seta. Przy 40-15 miał dwa setbole, ale Clément je obronił, doprowadzając do równowagi. Przy czwartej piłce setowej Polak dopiął swego, ale wcześniej obronił się przed przełamaniem. Pierwszy set trwał równo godzinę.

W II secie Polak na przełamanie zamienił cztery z siedmiu break pointów i po godzinie i 36 minutach zapewnił sobie awans do piątego w karierze ćwierćfinału.

Grand Prix Hassan II, Casablanca (Maroko)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 398,25 tys. dol.