WTA Madryt: III runda nie dla Radwańskiej, lepsza Schnyder

Agnieszka Radwańska (WTA 9) przegrała z Patty Schnyder (WTA 48) 6:3, 4:6, 4:6 w II rundzie turnieju WTA Tour rangi Premier Mandatory w Madrycie. Przed krakowianką występ w Roland Garros (24 maja). W przyszłym tygodniu będzie w Warszawie, ale nie na turnieju na kortach Legii.

Schnyder, była siódma rakieta świata i dwukrotna ćwierćfinalistka Roland Garros, odniosła drugie zwycięstwo w trzecim spotkaniu z Polką. Obie tenisistki grały bardzo nierówno, ale w końcówce lepiej napięcie wytrzymała Szwajcarka, która w III secie od stanu 2:4 wygrała cztery gemy z rzędu. W całym meczu Radwańska zamieniła na przełamanie tylko sześć z 19 break pointów. Jej rywalka również zaliczyła sześć breaków, ale miała jedynie siedem okazji.

Początek I seta należał zdecydowanie do Radwańskiej. Polka dwukrotnie przełamała serwis rywalki i objęła prowadzenie 4:1. Obie tenisistki prześcigały się w technicznych zagrywkach i wdawały się w kątowe wymiany, ale dokładniejsza była krakowianka. Schnyder zbliżyła się na 3:4, ale kolejne dwa gemy znowu należały do Radwańskiej. Piłkę setową dał Polce drop-szot bezpośrednio z returnu, a po chwili Szwajcarka wyrzuciła bekhend.

II seta Schnyder rozpoczęła od przełamania. W drugim gemie od stanu 0-40 wygrała pięć piłek z rzędu i prowadziła 2:0. Radwańska odrobiła stratę breaka, a potem miała trzy break pointy na 4:2, ale Schnyder się obroniła, a potem sama przełamała Polkę, która popełniła dwa błędy bekhendowe. W ósmym gemie krakowianka nie wykorzystała już siódmego, ósmego i dziewiątego break pointa w tej partii i doświadczona rywalka prowadziła 5:3, a dwa gemy później wyrównała stan meczu na 1:1. W całym secie Radwańska wykorzystała tylko jednego z 10 break pointów!

W III secie Polka wykorzystała już pierwszego break pointa. Trzeciego gema oddała jednak rywalce. Od stanu 30-0 przegrała cztery piłki z rzędu. Po drodze Schnyder popisała się efektownym stop-wolejem, ale Radwańska w całym gemie zagrała zbyt pasywnie czekając tylko na błędy rywalki i zamiast 3:0 było tylko 2:1. Żadna z tenisistek nie potrafiła ustabilizować formy na dłuższy czas. Od stanu 2:2 Radwańska zdobyła dwa gemy z rzędu, ale kolejne trzy padły łupem Schnyder, która w tym czasie wygrała 11 z 12 piłek! W 10. gemie krakowianka nie wykorzystała break pointa, potem obroniła dwie piłki meczowe, ale przy trzeciej Szwajcarka zakończyła to trwające dwie godziny i cztery minuty spotkanie.

Mutua Madrileña Madrid Open, Madryt (Hiszpania)