Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Kei Nishikori

ATP Rzym: Nishikori i Goffin bez poślizgu na rzymskiej mączce. Japończyk sprawdzi Dimitrowa

Rafał Smoliński

Kei Nishikori i David Goffin awansowali do II rundy turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Japończyk pokonał w dwóch setach Feliciano Lopeza, zaś Belg nie dał szans Leonardo Mayerowi.

Przeciwnikiem Keia Nishikoriego był Feliciano Lopez, który od przyszłego roku będzie dyrektorem Mutua Madrid Open. Tradycji stało się zadość, bowiem ich spotkanie zostało rozstrzygnięte w dwóch setach. W premierowej odsłonie doszło do tie breaka, zaś w drugiej partii reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni był lepszy o jedno przełamanie.

Japończyk wygrał 7:6(5), 6:4, poprawił na 4-3 bilans gier z Hiszpanem i w II rundzie spotka się z Grigorem Dimitrowem. Ostatni raz obaj grali ze sobą w finale zawodów Brisbane International 2017, w których triumfował Bułgar. Nishikori prowadzi w ich bezpośredniej rywalizacji 3-1.

Żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa nad Leonardo Mayerem nie miał David Goffin. Belg potrzebował zaledwie 61 minut, aby rozgromić pierwszego rywala na rzymskiej mączce 6:1, 6:2. Co ciekawe, obaj spotkali się po raz drugi we włoskiej stolicy. Dwa lata temu Argentyńczyk prowadził w meczu I rundy 6:2, 5:3, lecz przegrał w trzech setach. Kolejnym przeciwnikiem Goffina w międzynarodowych mistrzostwach Italii będzie zawodnik gospodarzy Marco Cecchinato.

Oznaczony "10" Hiszpan Pablo Carreno potrzebował trzech setów, aby pokonać Amerykanina Jareda Donaldsona 6:4, 3:6, 6:0. Holender Robin Haase wrócił ze stanu 0-1 w setach i zwyciężył Rosjanina Daniła Miedwiediewa 3:6, 6:4, 6:1. W II rundzie zameldował się również Aljaz Bedene, który pokonał Luksemburczyka Gillesa Mullera 6:4, 6:4. Słoweniec spotka się teraz z Kevinem Andersonem z RPA.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)