Łatwo nie było, ale się udało. Tak Iga Świątek ograła Julię Putincewą (skrót)

Iga Świątek pokonała Kazaszkę Julię Putincewą 6:4 6:4 w drugiej rundzie turnieju WTA 500 w Ostrawie. W pierwszej rundzie nasza tenisistka miała wolny los. Polka nie straciła seta, ale nie miała łatwej przeprawy. W pierwszym secie rywalka potrafiła wyjść ze stanu 0:3 do 3:3, ale do końca Świątek wykazywała się większą cierpliwością i konsekwencją w grze. W drugiej partii trwała zażarta wymiana ciosów. Putincewa nie odpuszczała, mieszała kierunki i rytm. Przy stanie 4:4 Polka wybroniła dwa break pointy, a potem doprowadziła do przełamania, które dało zwycięstwo i dzięki temu awansowała do ćwierćfinału. Spotkanie trwały godzinę i 47 minut. Skrót został przygotowany przez telewizję Canal+ Sport.