Polskie media o sukcesie Justyny Kowalczyk

Michał Gałęzewski

Polskie media są zachwycone biegiem Justyny Kowalczyk i są pod wrażeniem sprinterskiego finiszu, jaki miał miejsce na ostatnich metrach biegu na 30 kilometrów techniką klasyczną. To największy sukces polskich sportów zimowych od 38 lat.

Przegląd Sportowy: Fajnie jest wreszcie pokonać Bjoergen

- Super, że wygrałam. Fajnie jest wreszcie pokonać Bjoergen - powiedziała Justyna Kowalczyk po zdobyciu złotego medalu olimpijskiego w biegu na 30 kilometrów stylem klasycznym.

Polska The Times: To pierwszy złoty medal zimowych igrzysk olimpijskich dla Polski od 1972 roku

Justyna Kowalczyk została mistrzynią olimpijską w narciarskim biegu na 30 kilometrów ze startu wspólnego techniką klasyczną. To pierwszy złoty medal zimowych igrzysk olimpijskich dla Polski od 1972 roku i drugi w historii.

Gazeta Wyborcza: To był niesamowity wyścig

To były niesamowity wyścig, wielkie emocje i finisz jak w sprincie. Igrzyska skończyły się pojedynkiem dwóch największych gwiazd w konkurencji biegów narciarskich i największych rywalek - Bjoergen i Kowalczyk.

Rzeczpospolita: Polka wygrała niespotykaną różnicą

Justyna Kowalczyk triumfowała w morderczym biegu na 30 km stylem klasycznym. Na ostatnich metrach stoczyła pasjonującą walkę z Norweżką Marit Bjoergen. Polka wygrała niespotykaną różnicą na tak długim dystansie - 0,3 s.

Fakt: Wyścig przejdzie do historii igrzysk w Vancouver

Wyścig na ostatniej prostej pomiędzy Norweżką i Polką przejdzie do historii igrzysk w Vancouver. Trzymający w napięciu finisz kosztował wiele zdrowia polskich kibiców, przyzwyczajonych przecież przez lata do porażek. Ale nie tym razem! Teraz Polska była górą! Twarda jak stal Justyna Kowalczyk wykrzesała z siebie ostatnie siły i wyprzedziła na mecie Norweżkę o 0,3 sekundy! Dziś wreszcie i my mamy co świętować! Brawo Justyna!

Super Express: Nasza Królowa Śniegu

Nasza Królowa Śniegu, która jest liderką Pucharu Świata w biegach narciarskich została złotą medalistką igrzysk olimpijskich. Po fantastycznym finiszu w biegu na 30 km. Polka pokonała swoją największą rywalkę trzykrotną złotą medalistkę z Vancouver Marit Bjoergen o 0,3 s.