Tomasz Sikora był jedynym reprezentantem naszego kraju, który wziął udział w biegu masowym. Polak rywalizację zakończył na 17. miejscu ze stratą 1:30 minuty do zwycięzcy biegu. Sikora nie najlepiej spisywał się na strzelnicy i dopiero podczas czwartego strzelania był bezbłędny. Wcześniej mylił się po razie i musiał pokonać łącznie 450 dodatkowych metrów.
Bieg zakończył się zwycięstwem Martina Fourcade'a, który swój pierwszy triumf w tym sezonie zapewnił sobie dzięki bezbłędnemu i szybkiemu ostatniemu strzelaniu. Szansę na dobry wynik podczas czwartej wizyty na strzelnicy zaprzepaścili Michal Slesingr i Markus Windisch. Obaj zawodnicy solidarnie strącili jedynie dwa krążki i musieli pokonać trzy rundy karne.
O drugą lokatę do ostatnich metrów walczyli Daniel Mesotitsch, Anton Szipulin i Bjoern Ferry. Najszybciej ostatnie kilometry pokonał Szwed, który odrobił 10 sekundową stratę do rywali i to właśnie on mógł się cieszyć z drugiego miejsca. Ferry na mecie o centymetry pokonał Szipulina.
Słabą dyspozycje na strzelnicy podczas sobotniego biegu masowego zaprezentowali Norwedzy. Najlepszy z nich, Ole Einar Bjoerndalen mylił się trzykrotnie i zajął 7 pozycję. Czterokrotnie mylił się lider Pucharu Świata Tajrei Boe (15. miejsce). Rzutem na taśmę miejsce w czołowej dziesiątce zapewnił sobie Emil Hegle Svendsen, który musiał pokonać pięć dodatkowych rund karnych. Sześć razy w tarczę nie trafił Lars Berger, który był 29.
Wyniki biegu masowego panów na 15 km:
| M | Zawodnik | Kraj | Czas | Kary |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Martin Fourcade | Francja | 35:33,4 | 1 |
| 2 | Bjoern Ferry | Szwecja | +17,2 | 2 |
| 3 | Anton Szipulin | Rosja | +17,6 | 2 |
| 4 | Daniel Mesotitsch | Austria | +21,4 | 1 |
| 5 | Arnd Peiffer | Niemcy | +38,7 | 3 |
| 6 | Michael Greis | Niemcy | +48,5 | 3 |
| 7 | Ole Einar Bjoerndalen | Norwegia | +54,7 | 3 |
| 8 | Simon Eder | Francja | +1:15,3 | 2 |
| 9 | Emil Hegle Svendsen | Norwegia | +1:20,1 | 5 |
| 10 | Vincent Jay | Francja | +1:21,0 | 2 |
| 17 | Tomasz Sikora | Francja | +1:31,2 | 3 |