MLB: Szalony start sezonu regularnego

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W pierwszym dniu sezonu regularnego, kiedy w końcu zobaczyliśmy w akcji więcej niż dwa zespoły, doszło do wielu spektakularnych rozstrzygnięć.

Najbardziej emocjonująco było w Arlington, gdzie Texas Rangers ulegli Philadelphia Phillies 10:14. Zawodnicy obu zespołów zaliczyli razem aż 31 odbić. Tanner Scheppers, który został ósmym miotaczem w historii, który debiutował w dzień otwarcia sezonu, szybko zapomni o swoim występie. Głównie za sprawą Jimmy’ego Rollinsa, który zaliczył Grand Slam w swoim jedynym odbiciu w czterech podejściach. Świetny debiut w barwach Baltimore Orioles zaliczył za to Nelson Cruz, który był zawieszony na ostatnie 50 spotkań ostatniego sezonu regularnego. W starciu z Boston Red Sox zdobył on decydującego home runa, dającemu jego zespołowi zwycięstwo 2:1. Był to także wielki powrót Grady’ego Sizemore’a, który zagrał w oficjalnym meczu po raz pierwszy od sezonu 2011 i był najlepszym zawodnikiem "Czerwonych Skarpet", zdobywając ich jedyny punkt poprzez wybicie piłki w trybuny.

Po takim występie swojego prospecta, Chicago White Sox mogą mieć ogromne nadzieje. Jose Abreu w swoim debiucie zaliczył dwa odbicia (double i single) oraz wbił jeden punkt. Uciekinier z Kuby będzie pierwszym bazowym zespołu w tym sezonie. Jego występ przyćmił jednak Alejandro De Aza, który zdobył dwa home runy, przyczyniając się w największej mierze do zwycięstwa nad Minnesota Twins.

Wynikiem 1:0 zakończyło się starcie Cincinnati Reds z St. Louis Cardinals, a dokładniej dwóch świetnych miotaczy tych dwóch drużyn dywizji centralnej National League. Adam Wainwright był ciut gorszy od Johnny’ego Ceuto w kategorii odbić i wolnych przejść na bazę, ale nie oddał rywalom tego jedynego decydującego punktu. Zwycięski run dla Cardinals zdobył Yadier Molina, który wybił homera w siódmym inningu.

W debiucie w barwach Seattle Mariners Robinson Cano spisał się bardzo dobrze, zaliczając odbicie na pierwszą i na drugą bazę oraz osiągając raz bazę domową w wyjazdowym zwycięstwie nad Los Angeles Angels. Jedynym zawodnikiem gospodarzy, który dobrał się do Felixa Hernadneza był Mike Trout, który zaliczył 2-run home runa w pierwszym inningu. Po tym zdarzeniu "King Felix" zaliczył jedenaście strikeoutów, całkowicie dominując swoich rywali w zwycięstwie 10:3.

Zestawienie wyników: Pittsburgh Pirates – Chicago Cubs 1:0 Detroit Tigers – Kansas City Royals 4:3 New York Mets – Washington Nationals 7:9 Texas Rangers - Philadelphia Phillies 10:14 Milwaukee Brewers - Atlanta Braves 2:0 Baltimore Orioles – Boston Red Sox 2:1 Chicago White Sox – Minnesota Twins 5:3 Cincinnati Reds – St. Louis Cardinals 0:1 Tampa Bay Rays - Toronto Blue Jays 9:2 Miami Marlins - Colorado Rockies 10:1 Arizona Diamondbacks - San Francisco Giants 8:9 Oakland Athletics - Cleveland Indians 0:2 Los Angeles Angels - Seattle Mariners 3:10

Źródło artykułu: