Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Możliwy kolejny sezon bez Rosjan i Białorusinów. Niedługo decyzja

Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU) ma podjąć decyzję ws. startów rosyjskich i białoruskich sportowców w kolejnym sezonie. Ci zostali wykluczeni z rywalizacji po rozpoczęciu nieuzasadnionej inwazji na Ukrainę.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
rosyjska biathlonistka Swietłana Mironowa Getty Images / Na zdjęciu: rosyjska biathlonistka Swietłana Mironowa
Kiedy rozpoczęła się wojna w Ukrainie, na Rosję i Białoruś nałożonych został szereg sankcji. Dotyczyły one również świata sportu - zawodnicy z tych państw zostali pozbawieni możliwości rywalizacji w wielu dyscyplinach.

Jedną z nich jest biathlon. Wciąż nie wiadomo, jaki los czeka biathlonistów z tych państw w nadchodzącym sezonie. Decyzje mają zapaść podczas kongresu w Salzburgu, który zaplanowany został na dni 15-18 września.

Według informacji portalu fondoitalia.it, Komitet Wykonawczy IBU jest zdania, że żaden sportowiec z Rosji i Białorusi nie powinien zostać dopuszczony do zawodów międzynarodowych, dopóki w Ukrainie trwa wojna.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za widoki! Polka zaszalała w USA

Pojawiła się rekomendacja, aby nieco zmienić warunki zawieszenia. Start Rosjan i Białorusinów mógłby być wówczas możliwy, jeśli krajowe federacje oficjalnie zdystansują się od wojny.

Rosjanie nazwali te propozycje upolitycznionymi i niezgodnymi z Konstytucją IBU. Tamtejsza federacja zamierza przygotować apel do uczestników Kongresu.

Odnotujmy, że zmagania w ramach Pucharu Świata rozpoczną się 29 listopada w Kontiolahti. W dniach 8-19 lutego 2023 w Oberhofie odbędą się mistrzostwa świata, a zakończenie rywalizacji zaplanowano na 19 marca w Oslo.

Czytaj także:
Duży transfer TVP. To prawdziwa gwiazda
Kubacki spędził weekend nad Bałtykiem. Na długo zapamięta ten dzień

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×