Polki z awansem. Życiowy wynik Joanny Jakieły

Julia Simon i Johannes Boe wygrali biegi pościgowe rozegrane w ramach biathlonowego Pucharu Świata w Kontiolahti. Dobrze spisały się Joanna Jakieła i Anna Mąka.

Mateusz Kozanecki
Joanna Jakieła Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Joanna Jakieła
Niedzielne biegi pościgowe były zwieńczeniem zmagań w Pucharze Świata w biathlonie w fińskim Kontiolahti. Zawodnicy startowali ze stratami, jakie mieli w sobotnich sprintach. Kwalifikację do rywalizacji wywalczyły w nich dwie reprezentantki Polski.

Obie pokazały się z dobrej strony. Joanna Jakieła awansowała z 35. miejsca na 26. i popełniła dwa błędy na strzelnicy. To dla niej najlepszy rezultat w karierze. Z kolei Anna Mąka przesunęła się z 37. lokaty na 32. miejsce. Polka również popełniła dwa błędy na strzelnicy.

Wygrała Francuzka Julia Simon, która rywalizację w biegu pościgowym rozpoczęła na 16. miejscu. Była bezbłędna, a na mecie miała blisko 12 sekund przewagi nad Włoszką Dorotheą Wierer. Trzecia była Szwedka Elvira Oeberg (jeden błąd na strzelnicy i blisko 22 sekund straty).

Wśród mężczyzn ponownie najlepszy był Johannes Boe, który zaliczył trzy pudła na strzelnicy, ale i tak miał na mecie blisko 20 sekund przewagi nad Sturla Holmem Laegreidem. Na najniższym stopniu podium stanął Francuz Emilien Jacquelin. Obaj pomylili się dwukrotnie podczas strzelania.