Była biegaczka biathlonową mistrzynią świata. Polki daleko

Denise Herrmann-Wick jeszcze kilka lat temu z powodzeniem rywalizowała w biegach narciarskich. Postanowiła jednak zmienić dyscyplinę i również w biathlonie osiąga duże sukcesy. W Oberhofie została mistrzynią świata w sprincie.

Mateusz Kozanecki
Denise Herrmann-Wick PAP/EPA / Ronald Wittek / Na zdjęciu: Denise Herrmann-Wick
W swoim dorobku Denise Herrmann-Wick ma m.in. brązowy medal igrzysk olimpijskich Soczi 2014 w biegowej sztafecie. Była w szerokiej czołówce, ale w 2016 roku postanowiła zmienić dyscyplinę. Biegi narciarskie zamieniła na biathlon i tam wiedzie jej się zdecydowanie lepiej. Jest m.in. mistrzynią olimpijską z Pekinu w biegu indywidualnym.

W piątek w Oberhofie potwierdziła, że w tym sezonie jest w wysokiej formie. Ku radości niemieckiej publiczności to właśnie Herrmann-Wick mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Wszystko dzięki bezbłędnemu strzelaniu. Niemka na mecie miała czas zaledwie o 2,2 sek. lepszy niż Hanna Oeberg.

To Herrmann jako pierwsza dobiegła do mety i nerwowo oczekiwała na to, co zrobi Szwedka. Zawodniczki w sprincie startują w 30-sekundowych odstępach i toczą korespondencyjny pojedynek. Oeberg nie zdołała dogonić swojej rywalki i mogła zadowolić się srebrnym medalem. Na najniższym stopniu podium stanęła jej rodaczka Linn Persson.

Trzy Polki wywalczyły awans do biegu pościgowego, ale wystartują w ogonie stawki. Joanna Jakieła finiszowała z 51. czasem (dwa pudła), Anna Mąka była 54. (jedno pudło), a Kamila Żuk zajęła 56. lokatę (trzy niecelne strzały). Takie wyniki sprintu oznaczają, że Polkom bardzo trudno będzie o sprawienie niespodzianki i miejsce choćby w czołowej dwudziestce kolejnych konkurencji. Na 74. miejscu finiszowała Natalia Sidorowicz. Wyniki: