Herrmann i Boe ze zwycięstwami. Punkty Jakieły

Denise Herrmann-Wick i Johannes Boe wygrały sobotnie biegi rozegrane w ramach biathlonowego Pucharu Świata w Oslo. Punkty w rywalizacji sprinterskiej zdobyła Joanna Jakieła.

Mateusz Kozanecki
Johannes Boe PAP/EPA / Terje Bendiksby / Na zdjęciu: Johannes Boe
Pierwotnie bieg sprinterski kobiet miał się odbyć w Oslo w piątek. Jednak z powodu złych warunków atmosferycznych i fatalnej widoczności, zawody Pucharu Świata w biathlonie zostały przełożone na sobotę. Tym samym odwołano bieg pościgowy i rozegrano tylko sprint.

W nim najlepiej poradziła sobie Denise Herrmann-Wick, dla której był to przedostatni bieg w karierze. Na mecie Niemka miała 3,5 sek. przewagi nad Szwedką Hanną Oeberg, a trzecia była jej rodaczka Anna Magnusson, której strata wyniosła 33 sekundy.

Najlepsza z Polek była Joanna Jakieła, która sklasyfikowana została na 39. miejscu i zdobyła dwa punkty do klasyfikacji generalnej PŚ. Natalia Sidorowicz była 56., a Anna Mąka zajęła 73. pozycję. Był to dla całej trójki ostatni w tym sezonie start w zawodach Pucharu Świata.

Z kolei mężczyźni rywalizowali w biegu pościgowym. W nim szans rywalom nie dał Johannes Boe, który o blisko 33 sek. wyprzedził Francuza Quentina Fillona Mailleta, a trzeci był Sturla Holm Laegreid (49 sekund straty). Polacy nie startowali.