Wielki sukces polskiego talentu! Został mistrzem świata juniorów

Mamy pierwszy sukces mistrzostw świata w biathlonie letnim, które odbywają się w słowackim Osrblie. W rywalizacji juniorów w supersprincie po złoty medal sięgnął Jan Guńka. Blisko podium była też Anna Nędza-Kubiniec.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Jan Guńka Getty Images / Jan Guńka
Biathlon letni to dobry sposób przygotowań do sezonu zimowego. Zawodnicy zamiast na nartach, rywalizują na nartorolkach. Najważniejszą imprezą letniego sezonu są mistrzostwa świata, które odbywają się w Orsblie. Na starcie zabraknie czołowych zawodników globu, ale mimo to rywalizacja zapowiada się ciekawie.

Liczną reprezentację wystawili Polacy, którzy już pierwszego dnia czempionatu mają powody do radości. W czwartek w Słowacji rozegrano supersprinty juniorów, w których najlepszy wśród mężczyzn był Jan Guńka. Choć zaliczył cztery pudła, to na mecie był szybszy o blisko 10 sekund niż Ukrainiec Serhij Suprun. Ten zaliczył trzy karne rundy. Trzecią lokatę zajął Chorwat Matija Legović.

Blisko medalu był Konrad Badacz, który zadowolić się musiał szóstym miejscem. Marcin Zawół był 13., a Fabian Suchodolski 27.

W czwartek rywalizowały też panie. Najlepsza była Bułgarka Lora Hristova, która wyprzedziła Ukrainki Ołeksandrę Merkuszynę i Ołenę Horodną. Piątą juniorką globu w supersprincie została Anna Nędza-Kubiniec, a ósmą Barbara Skrobiszewska. 18. była Emilia Zasadna, z kolei Zuzanna Sadownik zajęła 20. miejsce.

Wyniki mistrzostw świata juniorów w biathlonie letnim:

Mężczyźni:

M. Zawodnik Kraj Czas Pudła
1. Jan Guńka Polska 21:19,2 4
2. Serhij Suprun Ukraina +9,8 3
3. Matija Legović Chorwacja +10,8 4
6. Konrad Badacz Polska +27,9 3
13. Marcin Zawół Polska +1:14,9 5
27. Fabian Suchodolski Polska +3:05,1 7

Kobiety:

M. Zawodnik Kraj Czas Pudła
1. Lora Hristova Bułgaria 24:33,8 5
2. Ołeksandra Merkuszyna Ukraina +9,5 3
3. Ołena Horodna Ukraina +36,3 4
5. Anna Nędza-Kubiniec Polska +1:10,3 6
8. Barbara Skrobiszewska Polska +1:26,8 7
18. Emilia Zasadna Polska +2:55,1 5
20. Zuzanna Sadownik Polska +3:42,2 7

Czytaj także: Prace na słynnym polskim obiekcie. Koszt to 53 mln zł Legendarny trener wrócił do zawodu. Zdziwisz się, kogo prowadzi ZOBACZ WIDEO: Polski medalista MŚ niedoceniany? "To trochę przykre"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×