Premierowy triumf Jeanmonnot. Polki poniżej oczekiwań

Lou Jeanmonnot odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach biathlonowego Pucharu Świata. Słabo spisały się Polki. Żadna z nich nie zdobyła punktów.

Łukasz Witczyk
Anna Mąka Getty Images / DeFodi Images / Na zdjęciu: Anna Mąka
W piątek w Oestersund rozegrano pierwszy w tym sezonie biathlonowy bieg sprinterski w ramach Pucharu Świata. W tej konkurencji zawodniczki mają do pokonania 7,5 km i dwie wizyty na strzelnicy: po jednej w pozycji leżącej i stojącej.

Po dobrym wyniku w biegu indywidualnym kibice mieli nadzieję na kolejny udany występ Biało-Czerwonych. Niestety, nie mamy dobrych wieści. Sprint całkowicie nie ułożył się po myśli Polek.

Najlepsza z nich była Anna Mąka, która trzykrotnie pomyliła się na strzelnicy i zajęła 46. miejsce. Do pozycji gwarantującej punkty straciła 12 sekund. 52. była Natalia Sidorowicz, która również zaliczyła trzy karne rundy, a od koleżanki z reprezentacji była wolniejsza o 11 sekund.

Mąka i Sidorowicz zakwalifikowały się do biegu pościgowego. To nie udało się Darii Gembickiej i Joannie Jakiele. Pierwsza z nich była 70. (dwie karne rundy). Z kolei Jakieła zaliczyła aż siedem pudeł i bieg skończyła z 92. czasem.

Bieg zakończył się wygraną bezbłędnej na strzelnicy Lou Jeanmonnot. Oprócz Francuzki na podium stanęły Norweżki Karoline Knotten i Juni Arnekleiv.