Triumf Tandrevold w Ruhpolding. Dwie Polki z punktami

Ingrid Landmark Tandrevold wygrała bieg sprinterski rozgrywany w ramach Pucharu Świata w biathlonie w Ruhpolding. Punkty zdobyły dwie reprezentantki Polski.

Łukasz Witczyk
Anna Mąka Materiały prasowe / Polski Związek Biathlonu / Na zdjęciu: Anna Mąka
W piątek w Ruhpolding rozegrano biathlowy bieg sprinterski kobiet. Zawodniczki miały do pokonania 7,5 kilometra biegu, a do tego czekały je dwie wizyty na strzelnicy.

Biathlonistki nie miały ma co narzekać. Wiatr nie utrudniał strzelania, a o tym, kto wygrał zadecydowała forma biegowa. Najlepsza była Ingrid Landmark Tandrevold.

Bezbłędna na strzelnicy Norweżka miała 18 sekund przewagi nad Szwedką Moną Brorsson. Trzecia na mecie Lisa Vittozzi była o sekundę wolniejsza.

Punkty Pucharu Świata zdobyły dwie Polki. 23. miejsce zajęła Joanna Jakieła, a Anna Mąka była 33. W biegu pościgowym udział weźmie jeszcze Natalia Sidorowicz (47. lokata). Daria Gembicka była 95.