Triumf Neuner w sprincie w Anterselvie

Magdalena Neuner odniosła zwycięstwo w biathlonowym biegu sprinterskim inaugurującym zawody Pucharu Świata we włoskiej Anterselvie. Oprócz Niemki na podium stanęły Kaisa Mäkäräinen oraz Daria Domraczewa. Najlepsza z Polek, Weronika Nowakowska-Ziemniak, zajęła 18. lokatę.

Łukasz Witczyk

Zwycięstwo Magdaleny Neuner nie było zagrożone nawet przez moment. Niemka tradycyjnie była bardzo szybka na trasie, a dodatkowo na strzelnicy popełniła tylko jeden błąd. Dzięki triumfowi w Anterselvie Neuner umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej biathlonowego Pucharu Świata. Było to jej czwarte w tym sezonie zwycięstwo w zawodach PŚ. Co ciekawe wszystkie triumfy utytułowana Niemka odnosiła w rywalizacji sprinterskiej.

Dobrze w czwartkowym biegu zaprezentowała się Kaisa Mäkäräinen, która na strzelnicy popisała się 100 proc. skutecznością. Zwyciężczyni klasyfikacji generalnej PŚ z zeszłego sezonu nie znalazła recepty na Niemkę i zakończyła rywalizację na drugim miejscu tracąc do Neuner 17,5 sek. Na najniższym stopniu podium stanęła Daria Domraczewa. Pozycja Białorusinki mogłaby być wyższa gdyby nie dwa pudła na strzelnicy.

Na starcie czwartkowego sprintu w Anterselvie stanęło pięć reprezentantek Polski. Najlepsza z nich była Weronika Nowakowska-Ziemniak, która na strzelnicy popełniła jeden błąd i sklasyfikowana została na 18. pozycji. Punkty Pucharu Świata zdobyły również wracająca do startów po chorobie Agnieszka Cyl (25. miejsce, 1 pudło) i Krystyna Pałka (40. lokata, 2 pudła). Na 51. miejscu start zakończyła Paulina Bobak a 56. była Magdalena Gwizdoń.