Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Tomasz Sikora 31. na Kamczatce

Tomasz Sikora zakończył już oficjalnie swoją karierę sportową, jednak w piątek mimo to wystąpił w mocno obsadzonych zawodach na Kamczatce. W memoriale Witalija Fatianowa zajął trzydzieste pierwsze miejsce.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Tegoroczny memoriał Witalija Fatianowa jest już szóstą edycją tej imprezy, która na stałe znalazła swoje miejsce w końcówce kalendarza biathlonowego. W tym roku na Kamczatkę wybrała się plejada gwiazd, w związku z czym emocji nie brakowało. W piątek rozegrano pierwsze konkurencje, którymi były sprinty.

Dla polskich kibiców szczególnie istotne znaczenie miała rywalizacja mężczyzn - na starcie stanął bowiem Tomasz Sikora, który po mistrzostwach Polski zapowiedział koniec kariery. Polski biathlonista wszech czasów wybrał się jednak na Kamczatkę i raz jeszcze wziął udział w oficjalnych zawodach. Nasz zawodnik udział w memoriale Fatianowa rozpoczął od bezbłędnego strzelania, jednak w pozycji stojącej dwukrotnie się pomylił i ostatecznie zajął trzydzieste pierwsze miejsce.

Z wygranej cieszyć się mógł tymczasem Bjoern Ferry, który był jednym z nielicznych zawodników mogących pochwalić się bezbłędnym strzelaniem. Szwedzi mieli podwójne powody do radości - oprócz Ferry'ego na podium stanął też Carl Johan Bergman, który był trzeci. Między nimi uplasował się Norweg Lars Berger.

W sprincie pań również mieliśmy swoją reprezentantkę. Weronika Nowakowska-Ziemniak, bo o niej mowa, podobnie jak Sikora była bezbłędna na pierwszym strzelaniu. Niestety, za drugim razem było już źle i z trzema karnymi rundami Polka skończyła bieg jako dwudziesta druga.

Na strzelnicy problemy miała także Synnoeve Solemdal, która myliła się dwa razy. Norweżka zdeklasowała jednak rywalki na trasie biegowej i mimo "pudeł" odniosła zdecydowane zwycięstwo. Obok niej na podium stanęły także ukraińskie siostry Vita i Valj Semerenko, które straciły do Solemdal blisko pół minuty, choć były bezbłędne.

Na sobotę zaplanowano biegi na dochodzenie.

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Kary
1 Bjoern Ferry Szwecja 26:10,2 0
2 Lars Berger Norwegia +15,1 1
3 Carl Johan Bergman Szwecja +25,9 2
4 Simon Fourcade Francja +35,4 2
5 Aleksiej Sliepow Rosja +37,0 2
6 Andrejs Rastorgujevs Łotwa +40,8 0
31 Tomasz Sikora Polska +2:17,9 2


Miejsce Zawodniczka Kraj Czas Kary
1 Synnove Solemdal Norwegia 23:18,8 2
2 Vita Semerenko Ukraina +25,6 0
3 Valj Semerenko Ukraina +27,8 0
4 Natalia Sorokina Rosja +33,6 0
5 Daria Wirolainen Rosja +43,3 1
6 Marie Laure Brunet Francja +48,0 1
22 Weronika Nowakowska-Ziemniak Polska +1:51,9 3

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
biathlonrus.com

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×