WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Ostatni start Tomasza Sikory w karierze

Tomasz Sikora po raz ostatni w karierze stanął na starcie oficjalnych zawodów biathlonowych. W memoriale Witalija Fatianowa na Kamczatce zajął dwudzieste ósme miejsce w biegu na dochodzenie.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Nasz zawodnik ruszył na trasę jako trzydziesty pierwszy po sprincie, pierwszej konkurencji tegorocznego memoriału. Początek biegu na dochodzenie układał się po myśli Tomasza Sikory, który rozpoczął od bezbłędnego strzelania, a za drugim razem mylił się tylko raz. Niestety, trzecie strzelanie było już nieudane, gdyż Polak musiał pokonać aż cztery karne rundy. Łącznie mylił się siedmiokrotnie, co jednak tym razem wcale nie było tak złym wynikiem. Zawody odbywały się bowiem w złych warunkach i liczne grono biathlonistów miało na koncie dwucyfrową liczbę "pudeł", a rekordzista zanotował ich aż piętnaście! Ostatni start w karierze Sikory został ciepło przyjęty przez rosyjskich kibiców. Miejscowi fani podziękowali mu za wiele lat udanych występów i nagrodzili brawami.

Bieg na dochodzenie mężczyzn wygrał Lukas Hofer. Włoch jako jeden z nielicznych nie miał większych problemów na strzelnicy i mylił się tylko dwukrotnie, dzięki czemu przesunął się z dziesiątego miejsca zajmowanego po sprincie aż na pierwsze. Obok niego na podium stanęli też Szwedzi Bjoern Ferry i Carl-Johan Bergman.

W biegu pań również mieliśmy swoją reprezentantkę. Weronika Nowakowska-Ziemniak, bo o niej mowa, na strzelnicy myliła się sześć razy, lecz mimo to przesunęła się z dwudziestego drugiego miejsca na siedemnaste.

Ze zwycięstwa w memoriale cieszyć się mogła Kaisa Makarainen. Finka podobnie jak Hofer była po sprincie dziesiąta, jednak nie przeszkodziło jej to w wygraniu biegu na dochodzenie przed Vitą Semerenko i Janą Gerekovą. Również w biegu pań nie brakowało zawodniczek seryjnie mylących się na strzelnicy. Jedną z nich była Synnoeve Solemdal, zwyciężczyni sprintu. Norweżka biegła aż dziesięć karnych rund, ale mimo to spadła z pierwszego miejsca tylko na czwarte, gdyż inne biathlonistki też się myliły, a poza tym Solemdal błysnęła formą biegową.

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Kary
1 Lukas Hofer Włochy 36:02,3 2
2 Bjoern Ferry Szwecja +0,2 3
3 Carl Johan Bergman Szwecja +21,8 4
4 Simon Fourcade Francja +45,9 2
5 Aleksiej Trusow Rosja +1:13,4 3
6 Aleksiej Sliepow Rosja +1:28,5 6
28 Tomasz Sikora Polska +6:27,2 7


Miejsce Zawodniczka Kraj Czas Kary
1 Kaisa Makarainen Finlandia 36:38,0 4
2 Vita Semerenko Ukraina +11,2 4
3 Jana Gerekova Słowacja +2:01,3 6
4 Synnoeve Solemdal Norwegia +2:02,4 10
5 Zina Kocher Kanada +2:31,6 6
6 Valj Semerenko Ukraina +2:33,3 7
17 Weronika Nowakowska-Ziemniak Polska +5:09,3 6

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
biathlonrus.com

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×