KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Magdalena Gwizdoń najlepsza w ... mistrzostwach Niemiec w letnim biathlonie

Polskie biathlonistki miały okazję wystąpić w biegu na 15 kilometrów w ramach mistrzostw Niemiec w letnim biathlonie na nartorolkach. Formą błysnęła Magdalena Gwizdoń, która zajęła pierwsze miejsce.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Pięć reprezentantek Polski miało prawo występu w otwartych mistrzostwach Niemiec w Oberhofie, jednak, co zrozumiałe, nie były one klasyfikowane przy podziale medali, podobnie jak Szwajcarki, Kanadyjki i Słowaczki. Złoty medal zdobyła więc mająca drugi czas Nadine Horchler, srebrny Andrea Henkel, która była trzecia w klasyfikacji łącznej, a brązowy Franziska Hildebrand, łącznie piąta.

Spośród Polek formą błysnęła Magdalena Gwizdoń. Najbardziej doświadczona z naszych zawodniczek dopiero na ostatnim strzelaniu popełniła jeden błąd, który nie przeszkodził jej w zajęciu pierwszego miejsca w ogólnej klasyfikacji zawodów. Polka błysnęła też na trasie, gdyż szybciej od niej pobiegła jedynie Słowaczka Jana Gerekova.

Nasze pozostałe reprezentantki w Oberhofie walczyły ze zmiennym szczęściem. Z dobrej strony pokazała się Paulina Bobak, która była szósta. Słabe strzelanie uniemożliwiło za to zajęcie wysokich lokat Agnieszce Cyl, Monice Hojnisz oraz Krystynie Pałce, które zajęły kolejno dziewiętnaste, dwudzieste drugie i dwudzieste szóste miejsce, mając odpowiednio sześć, siedem i dziewięć "pudeł".

W Oberhofie odbył się także bieg mężczyzn na 20 kilometrów. W nim najlepszy okazał się Erik Lesser, bardzo dobry zwłaszcza na trasie. Srebro wywalczył Tom Barth, a brąz Arnd Peiffer. Słabo zaprezentował się Michael Greis - najbardziej utytułowany uczestnik zawodów był dopiero szósty. W biegu mężczyzn wystąpili sami Niemcy.

Miejsce Zawodniczka Kraj Czas Kary
1 Magdalena Gwizdoń Polska 46:48,1 1
2 Nadine Horchler Niemcy +1:58,1 1
3 Andrea Henkel Niemcy +2:53,3 3
4 Jana Gerekova Słowacja +3:45,1 5
5 Franziska Hildebrand Niemcy +3:50,5 2
6 Paulina Bobak Polska +4:06,9 3
19 Agnieszka Cyl Polska +6:43,3 6
22 Monika Hojnisz Polska +7:38,3 7
26 Krystyna Pałka Polska +9:38,9 9

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Kary
1 Erik Lesser Niemcy 49:00,0 2
2 Tom Barth Niemcy +2:29,9 1
3 Arnd Peiffer Niemcy +2:39,9 4
4 Florian Graf Niemcy +2:46,1 3
5 Benjamin Koenig Niemcy +3:18,2 2
6 Michael Greis Niemcy +3:29,3 4

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
biathlon-online.de
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×