Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Domraczewa najlepsza w Hochfilzen, Pałka i Gwizdoń w czołówce!

Zwycięstwem Darii Domraczewej zakończył się bieg sprinterski biathlonowego Pucharu Świata, który odbył się w Hochfilzen. Miejsca w czołówce zajęły Krystyna Pałka i Magdalena Gwizdoń.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

W ten weekend oczy kibiców biathlonu zwrócone będą na Hochfilzen, gdzie odbędą się kolejne w tym sezonie zawody Pucharu Świata. Piątek w tej austriackiej miejscowości stał pod znakiem biegów sprinterskich. Polskim kibicom sporo radości podczas piątkowej rywalizacji dostarczyły reprezentantki naszego kraju, które niemal w komplecie zdobyły punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Najlepiej spośród Polek spisała się Krystyna Pałka, która długo przewodziła stawce, lecz ostatecznie lepsze od niej okazały się znacznie szybciej biegające Daria Domraczewa, Kaisa M akarainen, Tora Berger i Synnoeve Solemdal. Tym samym 29-latka bieg zakończyła na 5. pozycji i wyrównała swój najlepszy wynik osiągnięty podczas startów w Pucharze Świata.

Po raz pierwszy w tym sezonie pogromczynię znalazła liderka klasyfikacji generalnej PŚ - Tora Berger. Norweżka, która w Oestersund odniosła trzy zwycięstwa i z kompletem 180 punktów przewodziła w klasyfikacji generalnej PŚ, w Hochfilzen zanotowała jedną karną rundę, co przy szybkim biegu Domraczewej nie pozwoliło na czwarty triumf. Norweżka nadal jest liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, lecz jej przewaga nad Białorusinką stopniała do 24 puntów.

Dobry występ w Hochfilzen zanotowała również Magdalena Gwizdoń. Jedyna Polka, która widnieje na liście triumfatorek zawodów Pucharu Świata, popełniła na strzelnicy jeden błąd, lecz po raz kolejny zaprezentowała dobrą formę biegową i sprint zakończyła na wysokiej 6. pozycji. To stawia zarówno Pałkę, jak i Gwizdoń w korzystnej sytuacji przed sobotnim biegiem pościgowym. Pierwsza z nich wyruszy na trasę 29 sekund po zwyciężczyni piątkowych zawodów, a Gwizdoń będzie mieć na starcie blisko 34 sekundy straty do Domraczewej.

Z dobrej strony w Austrii zaprezentowały się również pozostałe biało-czerwone. Największą niespodziankę sprawiła Paulina Bobak, która na strzelnicy była bezbłędna i start w sprincie w Hochfilzen zakończyła na 23. pozycji, a do zwyciężczyni straciła ponad minutę i 15 sekund. O cztery oczka wyżej sklasyfikowana została Weronika Nowakowska-Ziemniak. 26-latka dwukrotnie pomyliła się podczas strzelania, a jej strata wyniosła blisko minutę i 7 sekund. Wracająca na biathlonowe trasy po urazie biodra Agnieszka Cyl również dwa razy nie posłała pocisku do celu i zajęła 55. lokatę. Zatem wszystkie Polki wystartują w sobotnim biegu pościgowym. Szykują się zatem kolejne wielkie emocje!

Wyniki:

M Zawodniczka Kraj Czas Kary
1 Daria Domraczewa Białoruś 22:24,7 1
2 Kaisa Mäkäräinen Finlandia +4,7 1
3 Tora Berger Norwegia +12,9 1
4 Synnoeve Solemdal Norwegia +15,5 1
5 Krystyna Pałka Polska +29,3 0
6 Magdalena Gwizdoń Polska +33,7 1
7 Teja Gregorin Słowenia +40,2 1
7 Nadzieja Skardino Białoruś +40,2 0
9 Miriam Goessner Niemcy +44,0 4
10 Marie Dorin Habert Francja +48,7 0
19 Weronika Nowakowska-Ziemniak Polska +1:06,6 2
23 Paulina Bobak Polska +1:15,5 0
55 Agnieszka Cyl Polska +2:12,1 2

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

Puchar Świata w biathlonie kobiet

Miejsce Zawodniczka Kraj Punkty
1 Dorothea Wierer Włochy 882
2 Lisa Vittozzi Włochy 852
3 Marte Olsbu Roeiseland Norwegia 791
4 Anastasia Kuzmina Słowacja 784
5 Paulina Fialkova Słowacja 643
6 Hanna Oeberg Szwecja 633
7 Kaisa Makarainen Finlandia 623
8 Ingrid Landmark Tandrevold Norwegia 539
9 Monika Hojnisz Polska 533
10 Denise Herrmann Niemcy 514
52 Kinga Zbylut Polska 95
60 Kamila Żuk Polska 77

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (9):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×