Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zwycięstwo rosyjskiej sztafety w Oberhofie, dziewiętnaste miejsce Polaków

Męska reprezentacja Rosji świętowała w piątek na stadionie w Oberhofie zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Zgodnie z oczekiwaniami w walce o czołowe lokaty zabrakło polskich biathlonistów.
Maciej Mikołajczyk
Maciej Mikołajczyk

Niemieccy biathloniści w Oberhofie, podobnie jak dzień wcześniej ich koleżanki okazali się być dosyć gościnni i na własnym stadionie nie mogli świętować zwycięstwa, zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Po wygraną głównie za sprawą Antona Szipulina sięgnęli za to Rosjanie. Przewaga Sbornej nad drugimi w klasyfikacji - Norwegami wyniosła na linii mety nieco ponad osiem sekund. Z dobrej strony zaprezentowali się Amerykanie, mający w swoich szeregach Lowella Bailey Tima Burke.

Na siódmym miejscu pomimo absencji Bjoerna Ferry'ego sklasyfikowano Szwedów, z kolei dopiero trzynasta lokata przypadła Francuzom. W sztafecie "Trójkolorowych" widoczny był brak lidera Pucharu Świata - Martina Fourcade.

Polacy zgodnie z przewidywaniami odegrali rolę statystów. Łukasz Szczurek, Łukasz Słonina, Adam Kwak oraz Rafał Lepel tym razem zajęli dziewiętnaste miejsce i do najlepszej drużyny stracili długość jednego okrążenia. Z zespołem biało-czerwonych przegrali tylko Japończycy, Brytyjczycy, Rumuni i Estończycy.

Wyniki męskiej sztafety w Oberhofie:

M Kraj Zawodnicy Strzelanie Czas
1 Rosja Małyszko, Wołkow, Garaniczew, Szipulin 0+12 1:20:35,7
2 Norwegia Svendsen, Bjoerndalen, Bjoentegaard, L'Abee-Lund 1+8 +8,4
3 Niemcy Peiffer, Schemp, Lesser, Graf 1+9 +39,3
4 Ukraina Semenow, Sednew, Pryma, Deryzemlja 0+12 +1:01,8
5 USA Bailey, Burke, Nordgren, Currier 0+11 +1:44,6
6 Słowenia Dokl, Bauer, Maric, Fak 3+12 +2:20,2
7 Szwecja Armgren, Lindstroem, Eriksson, Bergman 1+14 +2:20,3
8 Czechy Slesingr, Morawec, Krcmar, Krupcik 0+9 +3:05,2
9 Słowacja Simocko, Kazar, Hasilla, Otcenas 0+16 +3:21,7
10 Białoruś Nowikow, Babczin, Abramienko, Liadow 0+11 +3:56,5
19 Polska Szczurek, Słonina, Lepel, Kwak 4+17 + LAP

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna

Komentarze (1):

 • Szymon B Zgłoś komentarz
  Osobiście jestem zdania, aby wycofać naszych zawodników z pucharu świata i dać im występować w pucharze IBU. W takim układzie występy na takim poziomie nie mają sensu. Fatalna forma
  Czytaj całość
  strzelecka i do tego słaby bieg. Niestety po odejściu Tomasza Sikory nie znalazł się żaden następca. Po tym sezonie zmieniono strategię i zrezygnowano z kadry. Zawodnicy trenują w klubach i jak widać po wynikach nie ma to żadnego sensu. Albo zaczniemy od początku budować kadrę i stopniowo wrócimy do PŚ a jeśli nie to Polski męski biathlon nie ma przyszłości. Przykro to mówić, ale tak niestety jest w chwili obecnej. Na szczęście mamy nasza panie, które coraz lepiej radzą sobie w PŚ i ich wyniki są naprawdę bardzo dobre. Oczywiście może być lepiej, jednak dajmy im czas. W poprzednim sezonie było widać poprawę, a w tym jest jeszcze lepiej.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×