Zwycięstwo Francuzów w Anterselvie, odległe miejsce Polaków

Reprezentanci Francji zwyciężyli w ostatnim przed mistrzostwami świata biathlonowym biegu sztafetowym. Miejsca na podium zajęli również Rosjanie i Austriacy.

Łukasz Witczyk

Na starcie stanęły 24 reprezentacje, w tym Polacy, którzy w Anterselvie wystąpili w składzie Łukasz Szczurek, Adam Kwak, Łukasz Słonina i Rafał Lepel. Biało-czerwoni po raz kolejny zostali jednak zdublowani przez rywali i tym razem rywalizację zakończyli na 21. lokacie. Za nimi biegli jedynie zawodnicy z Serbii, Rumunii i Wielkiej Brytanii. Polacy zanotowali jedną karną rundę i dobierali 15 nabojów.

O zwycięstwo w Anterselvie na ostatniej zmianie walczyli Rosjanie i Francuzi. Zarówno Dmitrij Małyszko i Martin Fourcade podczas ostatniego strzelania pudłowali dwukrotnie. Wcześniej Rosjanin dzięki bezbłędnemu strzelaniu odrobił kilka cennych sekund do lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na dystansie Małyszko nie zdołał zniwelować straty i do mety dobiegł 10 sekund po Francuzie. Po pewne trzecie miejsce biegł Dominik Landertinger, który początkowo walczył ze Zdenkiem Vitkiem. Czech jednak biegł zdecydowanie wolniej od Austriaka, a dodatkowo podczas swojego drugiego strzelania zanotował dwie karne rundy i zaprzepaścił szansę na walkę o podium. Ostatecznie Czesi spadli na 6. miejsce.