ME w biathlonie: Brązowy medal Moniki Hojnisz

Monika Hojnisz zdobyła brązowy medal biathlonowych mistrzostw Europy w biegu indywidualnym na 15 km, który rozegrany został w bułgarskim Banko. Mistrzynią Europy została Anastazja Zagoruiko.

Łukasz Witczyk

Na starcie czwartkowego biegu indywidualnego stanęło 45 biathlonistek, a w gronie tym znalazły się dwie Polki. Zdecydowanie lepiej spisała się Monika Hojnisz. Bohaterka niedawno zakończonych mistrzostw świata, w pierwszym starcie w Bansko sięgnęła po brązowy medal. Jej rezultat mógł być lepszy, lecz podczas strzelań w pozycji stojącej zaliczyła łącznie dwa pudła, co kosztowało ją dwie karne minuty.

21-latka na ostatnią rundę biegową wybiegła z piątym czasem i rzuciła się w pogoń za rywalkami. Pogoń okazała się skuteczna i "Monia" na mecie zameldowała się jako trzecia. Warto dodać, że Polka miała drugi czas biegu. Brązowa medalistka mistrzostw świata musiała uznać wyższość Rosjanki Anastazji Zagoruiko i Norweżki Ane Skrove Nossum. Rosjanka, która okazała się najlepsza w biegu indywidualnym, była jedyną biathlonistką nie popełniającą błędów na strzelnicy.

Druga z Polek, Patrycja Hojnisz, rywalizację zakończyła na 37. miejscu. Starsza siostra Moniki na strzelnicy pomyliła się czterokrotnie, a na mecie straciła do zwyciężczyni 9 minut i 34 sekundy. Startujące w Bansko zawodniczki miały spore problemy z celnym strzelaniem. Najgorsza pod tym względem Serbka Jelena Radivojevic zanotowała aż 14 karnych minut.