ME w biathlonie: Monika Hojnisz z drugim brązowym medalem

Irina Starych została mistrzynią Europy w biegu sprinterskim, który rozegrano w bułgarskim Bańsku. Po raz drugi podczas tych mistrzostw na najniższym stopniu podium stanęła Monika Hojnisz.

Łukasz Witczyk

Pogoda w bułgarskiej miejscowości Bansko wreszcie uległa poprawie, dzięki czemu kobiety rywalizujące w mistrzostwach Europy bez przeszkód mogły wyruszyć na trasę sprintu. Tyle szczęścia nie mieli mężczyźni, których poranna rywalizacja po raz kolejny została przerwana z powodu gęstej mgły. W niedzielnym sprincie zwycięstwo odniosła Irina Starych. Reprezentantka Rosji dystans 7,5 kilometra przebiegła jedynie 0,4 szybciej niż druga na mecie Julia Dzhyma. Obie biathlonistki były bezbłędne na strzelnicy.

Po raz drugi na tych mistrzostwach brązowy medal wywalczyła Monika Hojnisz. Polka zanotowała jedno pudło na strzelnicy i mimo narzucenia szybkiego tempa na ostatniej rundzie biegowej nie zdołała odrobić straconych sekund do Rosjanki i Ukrainki. Ostatecznie brązowa medalistka niedawnych mistrzostw świata na mecie miała blisko 6 sekund straty do zwyciężczyni. 21-letnia Polka miała najlepszy czas biegu spośród wszystkich jego uczestniczek.

Słabo spisała się starsza siostra Moniki - Patrycja Hojnisz, która sklasyfikowana została dopiero na 38. miejscu w stawce 46 zawodniczek. Popełniła ona trzy błędy na strzelnicy i do zwyciężczyni straciła 4 minuty i 23 sekundy.