Uniwersjada: Kolejne medale Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak i Moniki Hojnisz

W poniedziałek na Uniwersjadzie rozegrano kolejne biathlonowe biegi. Tym razem odbyły się biegi pościgowe, w którym złoty medal zdobyła Weronika Nowakowska-Ziemniak, a srebrny Monika Hojnisz.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Podobnie jak w niedzielę, tak i w poniedziałek biathlonowy bieg kobiet przebiegał pod dyktando reprezentantek Polski. Odnoszące sukcesy w zawodach Pucharu Świata Weronika Nowakowska Ziemniak i Monika Hojnisz między sobą rozstrzygnęły kwestię złotego medalu w biegu pościgowym. To właśnie one w sprincie zajęły dwie czołowe lokaty, a do poniedziałkowego biegu Nowakowska-Ziemniak przystąpiła z 11 sekundami przewagi nad brązową medalistką tegorocznych mistrzostw świata.

Obie Polki na swoim koncie zanotowały po cztery karne rundy, lecz ich pozycja ani przez moment nie była zagrożona. Biało-czerwone biegły w szybkim tempie i mimo błędów na strzelnicy powiększały przewagę nad rywalkami. Ostatecznie na mecie ponownie lepsza była Nowakowska-Ziemniak, która na Uniwersjadzie zdobyła swój trzeci medal, w tym drugi złoty. Hojnisz wbiegła 26 sekund po swojej rodaczce i musiała zadowolić się drugim srebrnym krążkiem. Na podium stanęła również Tatiana Semenowa.

O trzy lokaty w górę klasyfikacji przesunęła się Anna Mąka. Polka do biegu przystąpiła jako dwunasta, a rywalizację zakończyła na 9. pozycji. Podobnie jak jej bardziej utytułowane koleżanki, również i Mąka zanotowała cztery pudła na strzelnicy. Słabo spisała się Patrycja Hojnisz, która musiała przebiec aż osiem karnych rund, a bieg zakończyła na 31. lokacie.

Zdecydowanie więcej emocji w biegach pościgowych rozegranych w Lago di Tesero dostarczyli mężczyźni. Na ostatnich metrach o złoty medal walczyło aż czterech zawodników, a najlepszy z nich okazał się Aleksandr Peczenkin. Rosjanin nieznacznie wyprzedził na mecie swojego rodaka Sergieja Klaiczina oraz reprezentującego Australię Aleksieja Ałmukowa. Poza podium bieg ukończył Aleksiej Kornew.

Polacy w poniedziałkowych zawodach byli jedynie statystami. Najlepszy z nich Łukasz Słonina uplasował się na 31. pozycji. Jedno "oczko" niżej sklasyfikowany został Łukasz Szczurek, a 33. był Grzegorz Bril. Rafał Lepel zajął 37. lokatę, Mateusz Zawół sklasyfikowany został na 44. miejscu, a Dariusz Krajewski był 49. To właśnie on oraz Słonina strzelali najlepiej z polskich reprezentantów. Obaj zanotowali po trzy pudła.

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów narciarstwa i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Wyniki biegu pościgowego kobiet:

M Zawodniczka Kraj Czas Pudła
1 Weronika Nowakowska-Ziemniak Polska 33:05,6 4
2 Monika Hojnisz Polska +26,1 4
3 Tatiana Semenowa Rosja +40,7 1
4 Irina Warwynets Ukraina +1:12,0 1
5 Paulina Fialkova Słowacja +2:48,8 4
6 Anna Sczerbinina Rosja +2:55,9 3
9 Anna Mąka Polska +3:54,9 4
31 Patrycja Hojnisz Polska +8:31,0 8

Wyniki biegu pościgowego mężczyzn:

M Zawodnik Kraj Czas Pudła
1 Aleksandr Peczenkin Rosja 35:09,9 1
2 Sergiej Kliaczin Rosja +0,4 0
3 Aleksiej Ałmukow Australia +0,8 1
4 Aleksiej Kornew Rosja +1,0 0
5 Dmytro Pidrusznyj Ukraina +27,1 4
6 Milanko Petrovic Serbia +57,3 7
31 Łukasz Słonina Polska +4:11,6 3
32 Łukasz Szczurek Polska +4:32,5 6
33 Grzegorz Bril Polska +5:03,2 4
37 Rafał Lepel Polska +5:43,5 5
44 Mateusz Zawół Polska +8:09,3 4
49 Dariusz Krajewski Polska +9:36,8 3

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×