KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Emil Hegle Svendsen najlepszy w biegu pościgowym w Ruhpolding

Zwycięstwem Emila Hegle Svendsena zakończył się biathlonowy bieg pościgowy, który rozegrano w Ruhpolding. Miejsca na podium wywalczyli również Jakov Fak i .

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Podobnie jak w biegu pościgowym pań, tak i w rywalizacji mężczyzn zwyciężył ten zawodnik, który na trasę wyruszył jako pierwszy. Triumf Emila Hegle Svendsena ani przez moment nie był zagrożony. Norweg bardzo dobrze biegł, a co najważniejsze bezbłędnie strzelał. Sztuka ta udała w zawodach biathlonowego Pucharu Świata udała się Svendsenowi po raz pierwszy od ponad trzech lat!

To czwarte w tym sezonie zwycięstwo Norwega w tym sezonie. Tym samym Svendsen znacznie zbliżył się do nieobecnego w Ruhpolding Martina Fourcade. Bezbłędnie strzelał również Jakov Fak , który dzięki temu bieg zakończył na drugim miejscu. Za plecami reprezentanta Słowenii trwała zażarta walka o trzecią lokatę pomiędzy Simon Eder, Simon Fourcade i Jewgienij Garaniczew. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Rosjanin, który mógł cieszyć się z miejsca na podium.

Najlepiej w biegu pościgowym zaprezentował się Tarjei Boe. Norweg na trasę wyruszył z 37. numerem, a rywalizację zakończył na 6. pozycji. Był to największy awans spośród wszystkich zawodników biorących udział w niedzielnych zawodach. Polacy w biegu pościgowym nie startowali.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas.

Wyniki:

M Zawodnik Kraj Czas Pudła
1 Emil Hegle Svendsen Norwegia 32:38,2 0
2 Jakov Fak Słowenia +18,0 0
3 Jewgienij Garaniczew Rosja +21,4 1
4 Simon Eder Austria +25,5 0
5 Simon Fourcade Francja +27,2 1
6 Tarjei Boe Norwegia +30,6 0
7 Dominik Landertinger Austria +39,1 2
8 Christoph Sumann Austria +39,3 0
9 Dimitrij Małyszko Rosja +40,0 2
10 Alexis Boeuf Francja +40,2 1

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
 • Szymonn Zgłoś komentarz
  To jest jedna z głównych wiadomości dnia. Bezbłędne strzelanie Emila Hegle Svendsena. 1401 dni czekał na bezbłędne strzelanie. Należało mu się to. Ostatnio jego forma jest co raz
  Czytaj całość
  lepsza i pokazuje, że Martin Fourcade nie będzie miał wcale tak łatwej drogi do złotych medali na olimpiadzie. Nie tylko Svendsen, ale także Jakov Fak prezentuje poprawę formy.
  • nowa Zgłoś komentarz
   W czasie IO zapewne będzie zacięta rywalizacja pomiędzy Svendsenem a Martinem Fourcadem
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×