Drugie zwycięstwo Johannesa Boe w Kontiolahti

W sobotnim biathlonowym sprincie zwycięstwo odniósł Johannes Boe. To drugi triumf niespełna 21-letniego Norwega w Kontiolahti. Na podium stanęli również Aleksander Łoginow i Lowell Bailey.
Łukasz Witczyk

Rzadko w biathlonowym Pucharze Świata zdarza się sytuacja, że w jednej miejscowości rozgrywane są dwa biegi sprinterskie. Tak jest właśnie w Kontiolahti, gdzie w czwartek po raz pierwszy odbyły się sprinty. W sobotę swoje drugie zwycięstwo w Finlandii, a czwarte w karierze odniósł Johannes Boe. Triumf Norwega nie był ani przez chwilę zagrożony. Niespełna 21-letni biathlonista był bezbłędny na strzelnicy, a nad drugim Aleksandrem  Łoginowem miał ponad 18 sekund przewagi.

Sobotni sprint przyniósł więcej sensacyjnych rozstrzygnięć niż czwartkowe zawody. Na najniższym stopniu podium stanął Lowell Bailey. Dla Amerykanina to najlepszy rezultat w karierze. Na 11. miejscu bieg zakończył Martin Fourcade. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata dwukrotnie pomylił się na strzelnicy, a do zwycięzcy stracił 40 sekund. Dopiero 40. lokatę zajął Ole Einar Bjoerndalen, który aż czterokrotnie nie posłał pocisku do celu.

W sobotnim sprincie wystartowało dwóch reprezentantów Polski. Nieco lepiej z nich spisał się Rafał Penar, który zajął 85. miejsce i zanotował dwie karne rundy. Jedno "oczko" niżej sklasyfikowany został Mateusz Janik. Niespełna 19-letni biathlonista aż sześciokrotnie pomylił się podczas strzelania. Dla młodych reprezentantów Polski były to drugie w karierze zawody biathlonowego Pucharu Świata.