Anastazja Kuzmina najlepsza w biegu pościgowym w Oslo, słaby występ Polek

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Anastazja Kuzmina zwyciężyła w biathlonowym biegu pościgowym, który rozegrano w Oslo. Oprócz reprezentantki Słowacji na podium stanęły Tora Berger i Olga Wiłuchina.

W sobotę warunki atmosferyczne w Oslo były niezwykle trudne. Biathlonistki musiały zmagać się z silnymi podmuchami wiatru, mgłą, a także padającym deszczem ze śniegiem. W tych warunkach najlepiej poradziła sobie Anastazja Kuzmina, lecz triumf reprezentantce Słowacji nie przyszedł łatwo. Kuzmina pierwsze miejsce zawdzięczać może dobremu strzelaniu.

Faworytką do odniesienia zwycięstwa w stolicy Norwegii była Daria Domraczewa. Białorusinka jako pierwsza wyruszyła na trasę biegu pościgowego, a na półmetku miała blisko minutową przewagę nad rywalkami. Domraczewa po dwóch strzelaniach była bezbłędna i wydawało się, że Białorusinka po raz kolejny znokautuje rywalki. W "stójce" Domraczewa zaliczyła jednak aż sześć pudeł i spadła na piątą lokatę.

Oprócz Kuzminy na podium zameldowały się Tora Berger i Olga Wiłuchina. Na czwartej pozycji bieg zakończyła Kaisa Makarainen, która zanotowała awans o dziewiętnaście miejsc. Berger na jeden bieg przed zakończeniem sezonu traci do Finki zaledwie 10 punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. O tym, która z zawodniczek zdobędzie dużą Kryształową Kulę zadecyduje niedzielny bieg masowy. Mała Kryształowa Kula za triumf w klasyfikacji biegów pościgowych powędrowała do Makarainen.

Słabo w sobotnim biegu spisały się reprezentantki Polski. Żadna z nich nie zanotowała awansu. Na 28. pozycji bieg zakończyła Krystyna Pałka, która na strzelnicy zaliczyła trzy pudła. 33. lokatę zajęła Magdalena Gwizdoń. Najstarsza z naszych biathlonistek siedmiokrotnie pomyliła się na strzelnicy. Aż dziewięć karnych rund musiała przebiec Monika Hojnisz, która sklasyfikowana została na 52. miejscu. Z kolei Weronika Nowakowska-Ziemniak po dwóch strzelaniach wycofała się z dalszej rywalizacji.

Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.

Wyniki:

Miejsce Zawodniczka Kraj Czas Pudła
1Anastazja KuzminaSłowacja30:29,12
2Tora BergerNorwegia+41,84
3Olga WiłuchinaRosja+54,02
4Kaisa MakarainenFinlandia+58,42
5Daria DomraczewaBiałoruś+58,76
6Susan DunkleeUSA+1:03,42
7Marie Dorin HabertFrancja+1:06,92
8Wita SemerenkoUkraina+1:16,51
9Ann Kristin FlatlandNorwegia+1:16,63
10Fanny HornNorwegia+1:18,03
28Krystyna PałkaPolska+3:05,83
33Magdalena GwizdońPolska+3:37,97
52Monika HojniszPolska+6:45,29
DNFWeronika Nowakowska-ZiemniakPolska
Źródło artykułu: