Daria Domraczewa najlepsza w biegu pościgowym w Pokljuce, punkty Polek

Zwycięstwem Darii Domraczewej zakończył się biathlonowy bieg pościgowy, który rozegrano w Pokljuce. Najlepiej z Polek spisała się Weronika Nowakowska-Ziemniak, która zajęła 15. miejsce.

Łukasz Witczyk
Daria Domraczewa nie dała rywalkom żadnych szans. Białorusinka popisała się wysoką skutecznością na strzelnicy, z dwudziestu nabojów dziewiętnaście znalazło drogę do celu. Do tego Domraczewa zaimponowała formą biegową i na mecie o 10 sekund wyprzedziła swoją najgroźniejszą rywalkę - Kaisę Makarainen. Finka na ostatniej rundzie nadrobiła kilkanaście sekund do Białorusinki.
Za plecami Makarainen trwała zacięta walka o trzecią pozycję, którą stoczyły Walj Semerenko i Dorothea Wierer. Po wybiegnięciu ze strzelnicy Ukrainka miała 10 sekund przewagi nad Włoszką, lecz ta nie zamierzała się poddawać. Szybko dogoniła swoją rywalkę, ale po pasjonującym finiszu musiała uznać jej wyższość i zadowolić się czwartym miejscem.

W biegu pościgowym wystartowały trzy reprezentantki Polski. Najwyżej z biało-czerwonych sklasyfikowana została Weronika Nowakowska-Ziemniak, która do mety dobiegła na 15. miejscu, a na strzelnicy pomyliła się czterokrotnie. Identyczną skuteczność miała Monika Hojnisz, a zajęła ona 35. pozycję. Dobrą formę zasygnalizowała Krystyna Guzik. Polka, która wyruszyła z numerem 48. rywalizację zakończyła na 22. lokacie. Guzik na strzelnicy pomyliła się tylko raz.