Puchar IBU: Zwycięstwo Miriam Goessner w Dusznikach-Zdroju, Karolina Pitoń czwarta

Miriam Goessner zwyciężyła w sobotnim sprincie Pucharu IBU w Dusznikach-Zdroju. Aż trzy Polki bieg zakończyły w czołowej dziesiątce. Najwyżej sklasyfikowana została Karolina Pitoń, która była czwarta.

Łukasz Witczyk
Sobotni sprint kobiet był świętem biathlonu w Polsce. W zawodach wystąpiły cztery biało-czerwone, które jeszcze dzień wcześniej rywalizowały w Oberhofie. Nieoczekiwanie najlepiej z nich spisała się Karolina Pitoń, która zajęła czwartą pozycję. Jest to jej najlepszy występ w karierze. Polka na strzelnicy pomyliła się raz, a do zwyciężczyni straciła 16 sekund.
W drugim dniu zawodów w Dusznikach-Zdroju bezkonkurencyjna była Miriam Goessner. Niemka dwukrotnie pomyliła się na strzelnicy, ale wykorzystała swój największy atut - szybki bieg. Dało jej to zwycięstwo, na mecie Goessner uzyskała czas o 6 sekund lepszy niż Olga Jakuszowa. Trzecia była Nadine Horchler, która do swojej rodaczki straciła 8 sekund.

Z dobrej strony pokazały się reprezentantki Polski. Piątą lokatę zajęła Magdalena Gwizdoń, która podobnie jak Pitoń raz pomyliła się na strzelnicy. Z kolei dziesiąta była Krystyna Guzik (2 błędy). Na 23. pozycji zawody ukończyła Weronika Nowakowska-Ziemniak, która szanse na czołową dziesiątkę straciła podczas strzelania w pozycji stojącej, kiedy to popełniła trzy błędy. 24. była Patrycja Hojnisz. Jedyną Polką, która nie zdobyła punktów Pucharu IBU była Anna Mąka.