Daria Domraczewa znokautowała rywalki, 14. miejsce Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak

Daria Domraczewa zwyciężyła w biathlonowym biegu pościgowym, który rozegrano w Anterselvie. Białorusinka nie dała swoim rywalkom najmniejszych szans.

Łukasz Witczyk
Rzadko zdarza się tak jednostronny bieg pościgowy, jak sobotnie zawody w Anterselvie. Daria Domraczewa była absolutną dominatorką zawodów we Włoszech. Po zwycięstwie w sprincie, Białorusinka najlepsza była również w biegu na dochodzenie, a jej triumf ani przez moment nie był zagrożony. Domraczewa na trasę wyruszyła 27 sekund przed najgroźniejszą rywalką - Kaisą Makarainen.
Białorusinka systematycznie powiększała nad Finką. Na pierwszym strzelaniu Domraczewa pomyliła się raz, za to Makarainen chybiła dwa razy. Podczas kolejnych wizyt na strzelnicy reprezentantka Białorusi była bezbłędna, czego nie można powiedzieć o Fince. Ta łącznie pomyliła się aż pięciokrotnie i do końca musiała walczyć o miejsce na podium. Po ambitnej pogoni Makarainen na ostatniej prostej wyprzedziła Franziskę Hildebrand, dzięki czemu zajęła trzecie miejsce.

Druga była Daria Virolaynen. Dla Rosjanki to najlepszy rezultat w dotychczasowej karierze. Do zwyciężczyni straciła ona minutę i 21 sekund. Na 14. pozycji zawody zakończyła Weronika Nowakowska-Ziemniak, która zaliczyła trzy błędy na strzelnicy. Punkty Pucharu Świata zdobyła również Monika Hojnisz, sklasyfikowana została ona na 22. pozycji. Magdalena Gwizdoń była 45.