KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

ME: Złoto Rumunki, Monika Hojnisz o strzał od medalu

Zwycięstwem Luminity Piscoran zakończył się rozegrany w ramach biathlonowych mistrzostw Europy bieg indywidualny. Monika Hojnisz sklasyfikowana została na piątym miejscu.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Monika Hojnisz była blisko zdobycia złotego medalu na mistrzostwach Europy. Po trzech strzelaniach miała zdecydowanie najlepszy czas i tylko kataklizm mógł jej odebrać zwycięstwo. Niestety, taki kataklizm nastąpił podczas ostatniego strzelania, podczas którego Polka zanotowała cztery karne minuty i wypadła poza podium.
W Otepaa podczas najdłuższego z biathlonowych biegów panowały trudne warunki, a zawodniczki miały problem z celnym strzelaniem. Przypomnijmy, że w biegu indywidualnym za każdy błąd na strzelnicy karą jest dodatkowa minuta doliczana do czasu. Już po pierwszym strzelaniu szansę na medal straciła Krystyna Guzik, która zanotowała cztery błędy, a łącznie pomyliła się osiem razy. Zajęła ona 10. miejsce. Najgorzej z biało-czerwonych spisała się Karolina Pitoń, która była 44.

Zawody zakończyły się triumfem Luminity Piscoran. Rumunka na strzelnicy popełniła pięć błędów. Jest to jej największy sukces w karierze. Drugą lokatę zajęła Christina Rieder, Austriaczka straciła 20 sekund do zwyciężczyni (3 niecelne strzały). Brązowy medal zdobyła Jekaterina Jurlowa, która zaliczyła 7 dodatkowych minut, a do triumfatorki straciła ponad 47 sekund.

W środę w Otepaa rozegrano biegi indywidualne mistrzostw Europy juniorów. Najlepiej z biało-czerwonych spisała się Kinga Mitoraj, która zajęła 10. miejsce. Na 15. lokacie zawody zakończyła Beata Lassak. Z kolei wśród juniorów najlepszy z biało-czerwonych był Mateusz Janik, który był 23. Rafał Penar zajął 41. lokatę, a Bartłomiej Filip był 44.

Wyniki:

M Zawodniczka Kraj Czas Pudła
1 Luminita Piscoran Rumunia 51:15,7 5
2 Christina Rieder Austria +20,6 3
3 Jekaterina Jurłowa Rosja +47,5 7
4 Anais Chevalier Francja +1:00,2 5
5 Monika Hojnisz Polska +1:16,0 6
6 Terezia Poliakova Słowacja +1:18,1 6
7 Barbora Tomesova Czechy +1:19,9 6
8 Susanne Hoffman Austria +1:46,4 5
9 Julija Dzhyma Ukraina +2:04,0 6
10 Krystyna Guzik Polska +2:20,3 8
44 Karolina Pitoń Polska +6:22,0 11

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (9)
 • MajaO Zgłoś komentarz
  Niestety Polki nie miały szczęścia tym razem. Liczę na poprawę naszego zespołu podczas następnych zawodów.
  • justyna7 Zgłoś komentarz
   Albo warunki potwornie trudne, albo widząc rangę zawodów nie ma takiej mobilizacji żeby dobrze wypaść. Z drugiej strony w Otepaa startują Ukrainki, które są na poziomie Polek - Julia
   Czytaj całość
   Dżyma (kilka podiów PŚ) i Natalia Burdyga ( 3. razy w pierwszej 10. w tym sezonie) i jedna miała 6 pudeł, a Burdyga aż 13 pudeł mimo że w klasyfikacji IBU jest jedną z najbardziej bezbłędnych zawodniczek.
   • justyna7 Zgłoś komentarz
    One tam startują tylko dla stypendium.
    • yes Zgłoś komentarz
     Słaby występ Polek. Hojnisz powinna zdobyć medal niezależnie od warunków - za sobą miała przeciwniczki też "w zasięgu strzału". Jeszcze wiele przed nią - będzie lepiej. Krystyna
     Czytaj całość
     Guzik 10, straciła 2.20,3.
     • Godfather-Darth Vader Zgłoś komentarz
      Boże co za wyniki - szkody pieniędzy na biathlon - zaprzestać już startów w tym sezonie... blamaż kompletny. Nie wysyłać nikogo na MŚ.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×