ME: Złoto Rumunki, Monika Hojnisz o strzał od medalu

Zwycięstwem Luminity Piscoran zakończył się rozegrany w ramach biathlonowych mistrzostw Europy bieg indywidualny. Monika Hojnisz sklasyfikowana została na piątym miejscu.

Łukasz Witczyk
Monika Hojnisz była blisko zdobycia złotego medalu na mistrzostwach Europy. Po trzech strzelaniach miała zdecydowanie najlepszy czas i tylko kataklizm mógł jej odebrać zwycięstwo. Niestety, taki kataklizm nastąpił podczas ostatniego strzelania, podczas którego Polka zanotowała cztery karne minuty i wypadła poza podium.
W Otepaa podczas najdłuższego z biathlonowych biegów panowały trudne warunki, a zawodniczki miały problem z celnym strzelaniem. Przypomnijmy, że w biegu indywidualnym za każdy błąd na strzelnicy karą jest dodatkowa minuta doliczana do czasu. Już po pierwszym strzelaniu szansę na medal straciła Krystyna Guzik, która zanotowała cztery błędy, a łącznie pomyliła się osiem razy. Zajęła ona 10. miejsce. Najgorzej z biało-czerwonych spisała się Karolina Pitoń, która była 44.

Zawody zakończyły się triumfem Luminity Piscoran. Rumunka na strzelnicy popełniła pięć błędów. Jest to jej największy sukces w karierze. Drugą lokatę zajęła Christina Rieder, Austriaczka straciła 20 sekund do zwyciężczyni (3 niecelne strzały). Brązowy medal zdobyła Jekaterina Jurlowa, która zaliczyła 7 dodatkowych minut, a do triumfatorki straciła ponad 47 sekund.

W środę w Otepaa rozegrano biegi indywidualne mistrzostw Europy juniorów. Najlepiej z biało-czerwonych spisała się Kinga Mitoraj, która zajęła 10. miejsce. Na 15. lokacie zawody zakończyła Beata Lassak. Z kolei wśród juniorów najlepszy z biało-czerwonych był Mateusz Janik, który był 23. Rafał Penar zajął 41. lokatę, a Bartłomiej Filip był 44.