KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jest skład polskiej kadry na inaugurację Pucharu Świata w biathlonie!

Większość polskiej ekipy jest już w Oestersund, gdzie przygotowuje się do inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata. Trenerzy reprezentacji Polski ustalili już skład na poszczególne konkurencje.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

W Oestersund wystartuje dziewięcioro reprezentantów Polski: Weronika Nowakowska Ziemniak, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Kinga Mitoraj, Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Mateusz Janik oraz Krzysztof Pływaczyk lub Rafał Penar.

- Janik wystartuje w sprincie, natomiast w biegu indywidualnym najprawdopodobniej wystąpi Pływaczyk, ewentualnie Penar. Wszystko zależy od ich występów w zawodach Pucharu IBU w Idre – powiedział trener kadry Adam Kołodziejczyk.

W niedzielnym supermikście Polskę reprezentować będą Weronika Nowakowska i Mateusz Janik. W sztafecie mieszanej zobaczymy ustawienie: Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Łukasz W równolegle rozgrywanych zawodach Pucharu IBU w Idre wystartują z kolei Karolina Pitoń, Patrycja Hojnisz, Anna Mąka, Kamila Żuk, Magdalena Gwizdoń, Beata Lassak, Krzysztof Pływaczyk, Rafał Penar, Tomasz Jakieła, Bartłomiej Filip. W programie zawodów są dwa sprinty - Gwizdoń i Lassak wystartują po razie.

Jedyną zawodniczką, która w najbliższy weekend nie wystartuje będzie Kinga Mitoraj. - Kinga i tak będzie musiała być w pełnej gotowości, bo będzie rezerwową do niedzielnych sztafet. Nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć – dodał Kołodziejczyk.

Organizatorzy Pucharu Świata w Oestersund są już gotowi na rozpoczęcie zawodów. Przygotowano wszystkie rundy biegowe potrzebne do rozegrania zaplanowanych biegów. - Niestety w czwartek ma przyjść ocieplenie. Temperatura podskoczy do sześciu stopni powyżej zera. Na szczęście w kolejnych dniach znowu przymrozi, więc o trasy możemy być spokojni. Organizatorzy najpierw usypali czterokilometrową trasę korzystając z zeszłorocznego śniegu, a potem dosypało jeszcze trochę śniegu naturalnego, więc warunki są bardzo dobre – zakończył Kołodziejczyk.

W czwartek do Oestersund po kilkudniowym pobycie w Polsce dołączą Weronika Nowakowska oraz Monika Hojnisz.

Skład reprezentacji Polski na PŚ w Oestersund:

Weronika Nowakowska (supermikst, bieg indywidualny, sprint, ew. bieg na dochodzenie)
Krystyna Guzik (sztafeta mieszana, bieg indywidualny, sprint, ew. bieg na dochodzenie)
Monika Hojnisz (sztafeta mieszana, bieg indywidualny, sprint, ew. bieg na dochodzenie)
Magdalena Gwizdoń (bieg indywidualny, sprint, ew. bieg na dochodzenie)
Kinga Mitoraj (sprint, ew. bieg na dochodzenie)
Mateusz Janik (supermikst, sprint, ew. bieg na dochodzenie)
Łukasz Szczurek (sztafeta mieszana, bieg indywidualny, sprint, ew. bieg na dochodzenie)
Grzegorz Guzik (sztafeta mieszana, bieg indywidualny, sprint, ew. bieg na dochodzenie)
Krzysztof Pływaczyk/Rafał Penar (bieg indywidualny)

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×