KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Laura Dahlmeier wygrała bieg pościgowy w Ruhpolding, słabe strzelanie Polek

W rozegranym w sobotę biathlonowym biegu pościgowym w Ruhpolding zwycięstwo odniosła Laura Dahlmeier. Oprócz Niemki na podium stanęły Gabriela Soukalova i Dorothea Wierer. Najlepsza z Polek była Magdalena Gwizdoń.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
PAP/EPA / KARL-JOSEF HILDENBRAND

Laura Dahlmeier zwycięstwo osiągnęła w wielkim stylu. Niemka już w piątek zasygnalizowała wysoką formę biegową, kiedy to mimo jednej karnej rundy do Franziski Hildebrand straciła tylko 3 sekundy. Jeszcze lepiej Dahlmeier spisała się w sobotnim biegu pościgowym. Po ostatnim strzelaniu miała ona 7 sekund straty do Gabrieli Soukalovej.

Niemka narzuciła wysokie tempo na rundzie biegowej i z łatwością wyprzedziła liderkę klasyfikacji generalnej, a na mecie miała nad nią 7 sekund przewagi. Na najniższym stopniu podium stanęła Dorothea Wierer. Włoszka do zwyciężczyni straciła niemal 54 sekundy. Wierer musiała bronić się przed Tiril Eckhoff i Marie Dorin Habert, które po opuszczeniu strzelnicy traciły do Włoszki 14 sekund i dystans ten zdołały zniwelować do niespełna 4 sekund.

W biegu pościgowym wystąpiły cztery Polki, lecz po raz kolejny spisały się bez rewelacji. Co prawda po dwóch strzelaniach bezbłędne były Krystyna Guzik, Monika Hojnisz i Magdalena Gwizdoń, lecz po kolejnych wizytach na strzelnicy Biało-Czerwone nie miały dobrych humorów.

Najlepiej z Polek spisała się Gwizdoń, która zajęła 26. pozycję (2 pudła). 30. była Guzik, a na 31. lokacie sklasyfikowana została Hojnisz. Obie zawodniczki trzykrotnie pomyliły się na strzelnicy. Z kolei Weronika Nowakowska zajęła 46. miejsce i musiała przebiec pięć karnych rund.

Wyniki:

M Zawodniczka Kraj Czas Pudła
1 Laura Dahlmeier Niemcy 32:35,9 1
2 Gabriela Soukalova Czechy +7,3 1
3 Dorothea Wierer Włochy +53,6 2
4 Tiril Eckhoff Norwegia +57,3 3
5 Marie Dorin Habert Francja +57,5 2
6 Paulina Fialkova Słowacja +1:01,0 1
7 Veronika Vitkova Czechy +1:15,0 3
8 Julia Dzhima Ukraina +1:19,3 1
9 Franziska Hildebrand Niemcy +1:24,3 4
10 Olena Pidruszna Ukraina +1:27,8 2
26 Magdalena Gwizdoń Polska +2:30,8 2
30 Krystyna Guzik Polska +2:46,9 3
31 Monika Hojnisz Polska +3:03,0 3
46 Weronika Nowakowska Polska +4:22,0 5

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  Myślałem, że Polki będą na wyższych pozycjach. Franziska Hildebrand musiała biec na najwyższym poziomie - 9. miejsce przy czterech niecelnych.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×