Triumf Jekateriny Jurłowej w biegu pościgowym, piąte miejsce Krystyny Guzik

Zwycięstwem Jekateriny Jurłowej zakończył się biathlonowy bieg pościgowy, który rozegrano w Anterselvie. Oprócz Rosjanki na podium stanęły Selina Gasparin i Dorothea Wierer. Piątą lokatę zajęła Krystyna Guzik.

Łukasz Witczyk
PAP/Maciej Kulczyński / PAP/Maciej Kulczyński

Dla Jekateriny Jurłowej było to drugie w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Kluczem do triumfu Rosjanki było bezbłędne ostatnie strzelanie. Co prawda Jurłowa na strzelnicę wbiegła jako trzecia, ale zarówno Olga Podczufarowa, jak i Dorothea Wierer zanotowały pudła. Zwyciężczyni czwartkowego sprintu pomyliła się aż trzykrotnie, a Włoszka zaliczyła jeden błąd.

Rosjanka ruszyła na trasę i nie dała sobie odebrać zwycięstwa. Za jej plecami trwała walka o drugą pozycję, w której Wierer musiała uznać wyższość Seliny Gasparin. Szwajcarka do zwyciężczyni straciła 12 sekund.

Na piątej pozycji bieg ukończyła Krystyna Guzik i jest to jej najlepszy wynik w tym sezonie. Polka dwukrotnie pomyliła się na strzelnicy i straciła do Jurłowej 52 sekundy. Monika Hojnisz była 16., a Magdalena Gwizdoń sklasyfikowana została na 28. pozycji. Obie zawodniczki popełniły po cztery błędy na strzelnicy.