Kokpit Kibice

Świetny bieg polskiej sztafety! Biało-Czerwone pół sekundy od podium!

Zwycięstwem reprezentacji Czech zakończył się biathlonowy bieg sztafetowy kobiet, który rozegrano w Presque Isle. Na podium stanęły również Niemki i Ukrainki. Świetnie spisały się Polki, które zajęły czwarte miejsce.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
PAP/EPA / MIKE STURK

Co to był za bieg w wykonaniu reprezentantek Polski. Nasze zawodniczki dawno nie miały tak udanego weekendu, jak w Presque Isle i niewiele brakło, by wyprawę za ocean zakończyły upragnionym miejscem na podium. Zabrakło dosłownie kilku metrów, by na finiszowej prostej Krystyna Guzik prześcignęła Nadine Horchler i awansowała na trzecią lokatę.

Polki muszą się zadowolić czwartym miejscem, ale ich dyspozycja może napawać dużym optymizmem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Oslo. Na wzgórzu Holmenkollen Biało-Czerwone mogą pokusić się o medal. W sobotę nie zawiodła żadna z naszych reprezentantek.

Impuls do walki dała biegnąca na trzeciej zmianie Weronika Nowakowska, która rywalizację rozpoczęła od dziesiątego miejsca, a do strefy zmian przybiegła na szóstym. W dodatku po raz pierwszy w tym sezonie była bezbłędna na strzelnicy! Dobrze zaprezentowała się Magdalena Gwizdoń, nieco podczas biegu straciła Monika Hojnisz, a forma jaką pokazała Guzik była potwierdzeniem, że należy ona do ścisłej światowej czołówki.

Po ostatnim strzelaniu Guzik na trasę wyruszyła wraz z Ołeną Pidhruszną. Ukrainka narzuciła wysokie tempo i dzięki temu obie zawodniczki systematycznie odrabiały dystans do Horchler. Na 500 metrów przed metą strata do Niemki wynosiła 6 sekund i na tak krótkim odcinku Polka i Ukrainka zdołały ją odrobić. Pidhruszna tuż przed metą wyprzedziła Horchler, a Guzik musiała zadowolić się czwartym miejscem. Do podium zabrakło pół sekundy.

Zwycięstwo odniosły Czeszki, które wyrastają na główne faworytki mistrzostw. W ich składzie znalazły się Eva Puskarcikova, Lucie Charvatova, Gabriela Soukalova oraz Veronika Vitkova.

Wyniki:

M Kraj Skład Czas Pudła
1 Czechy Puskarcikova, Charvatova, Soukalova, Vitkova 1:07:11,0 1+14
2 Ukraina Warwynets, Burdyga, Dzhima, Pidhruszna +25,2 0+12
3 Niemcy Preuss, Kummer, Goessner, Horchler +25,4 1+7
4 Polska Gwizdoń, Hojnisz, Nowakowska, Guzik +26,0 0+7
5 Włochy Vittozzi, Oberhofer, Sanfilippo, Wierer +47,5 1+12
6 Francja Aymonier, Bescond, Chevalier, Braisaz +48,2 1+13
7 Rosja Akimowa, Jurłowa, Podczufarowa, Szumiłowa +53,2 2+8
8 Szwecja Persson, Brorsson, Andersson, Nilsson +55,7 0+5
9 Austria Zdouc, Hauser, Rieder, Hoffmann +2:00,6 0+9
10 USA Dunklee, Dreissigacker, Egan, Cook +2:12,4 1+12

 

Zobacz wideo: Piotr Żyła: Wierzyłem, że uda mi się polecieć dalej, ale...

Źródło: TVP S.A.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (8):

 • Teofi Zgłoś komentarz
  Stanzuk jak nie masz pojęcia o fizjologii to się nie odzywaj.
  • rafaello2000 Zgłoś komentarz
   "Zwycięstwo odniosły Czeszki, które wyrastają na główne faworytki mistrzostw" Niemki drugim składem zajmują 3 miejsce, to co dopiero będzie gdy będą miały najmocniejszy skład.
   • yes Zgłoś komentarz
    Oby utrzymały formę i ochotę do MŚ i na nich. Mistrzostw Świata w biathlonie w Oslo odbędą się w dniach 3-13 marca.
    • antek Zgłoś komentarz
     Cieszy dobry wynik, niestety znaczna część sztafet nie miała najmocniejszych składów. Jak co roku jednak wierzę, że na mistrzostwach w Oslo wszystko ułoży się w pełni po naszej
     Czytaj całość
     myśli i Polski zdobędą medal. Zadanie trudne, ale wszystko jest możliwe. Z wiarą do boju po sukces! :)
     • Edward Paweł Turek Zgłoś komentarz
      To są królowe tej zimy. Już osiągnęły więcej, jak ktokolwiek inny ma szanse. Pozostaje być dumnym z ich osiągnięć, bo jest z czego. Pisze się historia polskiego żeńskiego biatlonu
      • woj Walenty Zgłoś komentarz
       Brawo! Nasze dzielne biathlonistki każdym startem potwierdzają swoją pierwszoplanową pozycję wśród wszystkich sportów zimowych w Polsce, są w światowej czołówce :)
       • stanzuk Zgłoś komentarz
        Zauważyłem że wszystkie Polki bez wyjątku na strzelnicy tracą do innych bezsensownie około 5 - 10 sekund. Przy jednoczesnym przyjęciu pozycji strzeleckiej, pierwszy strzał oddają
        Czytaj całość
        dopiero wtedy, jak inne oddały już po kilka.
        • cyfergaleria Zgłoś komentarz
         Bardzo ładnie.
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×