Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

MŚ: Biegi masowe na zakończenie mistrzostw w Oslo. Wystąpią dwie Polki

W niedzielę odbędą się ostatnie zawody rozgrywane w ramach mistrzostw świata w Oslo. Biathloniści walczyć będą w biegach masowych. O medale walczyć będą dwie reprezentantki Polski.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath.

Bieg masowy to jedna z najbardziej widowiskowych biathlonowych konkurencji. Startują w nich najlepsi zawodnicy. Na mistrzostwach świata udział zapewniony mają medaliści, najlepsza piętnastka w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a także biathloniści, którzy podczas mistrzostw świata w Oslo zdobyli najwięcej punktów. Stawkę uzupełniają zdobywcy złotych medali w biegu masowym z poprzednich mistrzostw.

Kwalifikację do biegu kobiet wywalczyły Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń, które z dobrej strony pokazały się podczas tegorocznych mistrzostw. Bieg masowy jest na tyle nieprzewidywalną konkurencją, że obie mogą walczyć o medale. Faworytkami będą Norweżka Tiril Eckhoff, Francuzka Marie Dorin Habert, Włoszka Dorothea Wierer, Finka Kaisa Makarainen i liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Czeszka Gabriela Soukalova.

Wśród mężczyzn zdecydowanym faworytem jest Martin Fourcade, który na tegorocznych mistrzostwach zdobył już cztery złote medale. Szyki Francuzowi będą starali się pokrzyżować reprezentanci Norwegii: Ole Einar Bjoerndalen, Johannes Boe, Emil Hegle Svendsen oraz Tarjei Boe. Czwórka ta w sobotę zdobyła złoto w sztafecie, ale wciąż Norwegowie czekają na indywidualne złoto.

Początek biegu pań zaplanowany jest na godzinę 13:00. Z kolei o 16:00 do rywalizacji o medale przystąpią mężczyźni. Transmisje z obu biegów przeprowadzi stacja Eurosport 1.

Zobacz także: To był najtrudniejszy moment w karierze Klemensa Murańki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×