PŚ w biathlonie: Gabriela Koukalova najlepsza w biegu pościgowym, punkty Krystyny Guzik

W niedzielę w Ostersund odbył się biathlonowy bieg pościgowy kobiet. Zwycięstwo w nim odniosła Gabriela Koukalova, a na podium stanęły również Laura Dahlmeier i Dorothea Wierer.

Łukasz Witczyk
Krystyna Guzik Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Na zdjęciu: Krystyna Guzik

Dla Gabrieli Koukalovej było to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Czeszka na strzelnicy popełniła tylko jeden błąd, co było kluczem do wygranej. Na trasę wyruszyła ona z 20-sekundową stratą do Marie Dorin Habert i już po pierwszej wizycie na strzelnicy odrobiła ją. Następnie Czeszka musiała uważać na Laurę Dahlmeier. Ostatecznie na mecie miała nad nią 8 sekund przewagi.

Na trzecią lokatę awansowała Dorothea Wierer, która sprint ukończyła na 19. pozycji. Włoszka była bezbłędna na strzelnicy, a do zwyciężczyni straciła 21 sekund. Blisko podium była Lena Haecki, która również strzelała ze stuprocentową skutecznością. Szwajcarka zajęła czwarte miejsce, co jest dla niej najlepszym wynikiem w karierze.

Słabiej spisały się zawodniczki, które sprint ukończyły na podium. Dorin Habert popełniła aż sześć błędów na strzelnicy i do mety dobiegła na siódmym miejscu. Kaisa Makarainen pomyliła się czterokrotnie i zajęła piątą pozycję.

Najlepiej z Polek spisała się Krystyna Guzik, która zajęła 37. miejsce i zdobyła pierwsze w tym sezonie punkty Pucharu Świata. Monika Hojnisz była 43., a Kinga Mitoraj sklasyfikowana została na 56. lokacie.